2019: עדכון – 123 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (13-19/01/19):
* 13/01 – malta מלטה: The X Factor – תכנית 15.
* 13/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 21.
* 14/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 22.
* 15/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 23.
* 19/01 – lithuania ליטא: טרום גמר 2.
* 19/01 – israel ישראל: הכוכב הבא לאירוויזיון – תכנית 24.
* 19/01 – georgia גאורגיה: Georgia's Star – תכנית 3.
* 19/01 – france צרפת: חצי גמר 2.
* 19/01 – hungary הונגריה: טרום גמר 1.

eurovision_heart כללי
* נחשף הסמליל של התחרות השנה. את הסמליל ניתן לראות בתמונת הנושא לימין הפוסט. מדובר בשלושה משולשים המתחברים לכוכב גדול, הנוטה על צידו. שניים מהמשולשים הם בגוון של זהב, כאשר המשלוש השלישי שקוף לחלוטין עם מסגרת ניאון כחולה. הרקע לסמליל הוא שמיים זרועי כוכבים. היו שטענו כי המשולש השקוף מזכיר את מפת מדינת ישראל (כולל הגדה המערבית, אך ללא רמת הגולן…).

לפי ההסבר של "כאן", אשר פורסם באתר הרשמי של התחרות, "המשולש, אחת הצורות העתיקות בעולם, הוא סימן בסיסי המהווה אבן פינה, אשר נמצא באמנות, במוזיקה, בקוסמולוגיה ובטבע, ומייצג חיבור ויצירתיות. החיבור בין המשולשים יוצר יישות אחידה חדשה, המבטאת את השמיים האינסופיים זרועי הכוכבים, בשעה שכוכבי העתיד מגיעים ומתאחדים בתל-אביב, עבור אירוויזיון 2019."
הלוגו שואב השראה מעיצוב הבמה של פלוריאן וידר, עבור האירוויזיון המתקרב, אשר כולל בתוכו משולשים רבים. הסמליל והסיסמה של השנה נוצרו על ידי שתי סוכניות מיתוג: Awesome Tel Aviv העומדים מאחורי הקונספט הקריאטיבי, ו-Studio Adam Feinberg (ST/AF), אשר יצרו את הסמליל. חוץ מהסמליל הראשי, נוצרו עוד שני סמלילי משנה זהים, הנבדלים בצבע הניאון של המשולש השקוף, האחד בסגול והשני באדום-צהוב:

088103bb1cac3ec43e19690e8a4a009f.png
* אתר Mako פרסם בתחילת השבוע כי עומר אדם עתיד לקחת חלק במופע האמנותי של אחד מחצאי הגמר של אירוויזיון 2019. ביום חמישי התפרסם כי אדם ביטל את הופעתו עקב חילול השבת הנגרם מקיום האירוויזיון. מקור. עוד פורסם בכתבה של Mako כי בגמר צפויות להופיע נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל. אתר "הארץ" פרסם כי גם עידן רייכל יופיע באחד המופעים האמנותיים. מקור.
* לצד המשך הדיווחים על ההליכים לקראת כתב אישום כנגד בר רפאלי, נראה כי הדבר לא צפוי למנוע ממנה להנחות את התחרות. השבוע פורסמו הסכומים אשר ירוויחו היא וארז טל, אשר עדיין לא פורסמו רשמית כמנחי התחרות. מקור.
* עוד נמסר במקור האחרון, כי הפקת האירוויזיון מנסה לגייס אמן בינלאומי, אשר יופיע בחלק האמנותי של אירוויזיון 2019. השמות החמים הם אלטון ג'ון ו-Coldplay.

ukraine אוקראינה
הטלוויזיה האוקראינית פירסמה את רשימת משתתפי הקדם: Kazka, Brunettes Shoot Blondes, Ivan Navi, Letay, The Hypnotunez, Freedom Jazz, Braii, Laud, Yuko, Anna Maria, Vera Kekelia, Tayanna, Bahroma, Kira Mazur, Khayan ו-TseSho. מקור.
החובבים חוזים שיהיה קרב על המקום הראשון בין Tayanna, שסיימה במקום השני בשני הקדמים האחרונים, לבין Kazka הפופולאריים. לטעמי, תיתכן הפתעה מכיוון Laud.

italy איטליה
הוכרזו השירים שישירו שני הזמרים, אשר העפילו מהסנרמו ג'יובאני ולפסטיבל סנרמו המרכזי: Einar ישיר את "Parole nuove", בעוד Mahmood ישיר את "Soldi".
נציג איטליה לאירוויזיון 2013, Marco Mengoni, יופיע כאמן אורח.

iceland איסלנד
רשימת האמנים, המשתתפים בקדם המקומי, ייחשפו ב-26/01:

united_kingdom בריטניה
הקדם ייערך ב-8/02. השנה לא יהיה צוות מומחים. במקומו יהיה פאנל המורכב ממפורסמים. התוצאות יוכרעו על ידי הפאנל בשילוב הצופים בבית. מקור.

germany גרמניה
ביום שלישי ערך האתר eurovision.de ראיון עם Thomas Schreiber, מנהל מחלקת הבידור ברשות השידור הגרמנית ו-Christoph Pellander, ראש המשלחת הגרמנית. הם חשפו את שבעת המתמודדים בקדם הגרמני ואת שמות השירים. ניתן לצפות ברשימה כאן. היה שיר נוסף, אשר הרשים את השופטים, אך לא נמצא עבורו אמן מתאים, שיש לו יכולות קוליות מספקות. עקב כך, השיר יישמר לשנה הבאה. שבעת השירים ייחשפו רק בערב הקדם עצמו.
ההרכב Sisters הורכב במיוחד עבור התחרות, לאחר שהשיר "Sister" התקבל ללא אמן, לאחר שנכתב במחנה כתיבת שירים. 3 מתוך 7 השירים נכתבו במסגרת מחנה כתיבת שירים.
Schreiber ציין כי הוא חושש, שהאמן הגרמני שייבחר יקבל תשומת לב מיוחדת בישראל לאור ההיסטוריה בין העמים.

denmark דנמרק
הזמר והיוצר Ryk, אשר הגיע למקום השלישי בקדם הגרמני בשנה שעברה. חשף בטעות באתרו הרשמי כי השיר שהוא ו-Aidan O'Connor כתבו יתמודד ההשנה בקדם הדני. שם השיר הוא "I Couldn't Give It Up"  ביום שלישי ההודעה הוסרה מהאתר הרשמי…. האתר הרשמי של Ryk.

netherlands הולנד
Jan Smit, החבר בוועדה הבוחרת את נציג המדינה והשיר לאירוויזיון, ציין כי הוועדה לא מצאה עדיין אף אמן. עם זאת, נאמר כי יש דיונים עם מספר אמנים בנידון. במקביל, יש מספר אמנים שפנו ביוזמתם לטלוויזיה ההולנדית על מנת לייצג את המדינה בתחרות, ורשות השידור המקומית פתוחה לשלוח גם אמן לא ידוע כנציג. מקור.

greece יוון
לפי EurovisionFun, רשות השידור היוונית, ERT מתכוונת לפנות לזמרת Marietta Fafouti בבקשה לייצג את המדינה באירוויזיון הקרוב. מקור.

latvia לטביה
מתמודד הקדם Edgars Kreilis שינה את שם השיר שלו לקדם מ-"Fire" ל-"Cherry Absinthe" על מנת לא ליצור בלבול עם השיר "Fire" של Double Faced Eels, המתמודד גם הוא בקדם.
הקדם עצמו צפוי להתחיל ב-26/01.

lithuania ליטא
התכנית השנייה של הקדם, "Eurovizijos’ dainų konkurso nacionalinė atranka", צולמה מוקדם יותר השבוע. קולות השופטים נחשפו:
12 – Justina Budaitė-Junà
10 – Edgaras Lubys
08 – Lukas Bartaška
08 – Paola Hart
06 – Emilija Gogolytė
05 – Gražvydas Sidiniauskas
04 – Giedrius Nakas
03 – Original Copy
02 – Justina Žukauskaitė
01 – Donata Virbilaitė
00 – Tiramisu
00 – Valdas Lacko
00 – BANZZZAI
ויש חדשות מפתיעות מהקדם הליטאי: מסתבר כי את השיר של Donata & BingBang, שטרם נחשף וצפוי להתמודד בשבועות הקרובים, כתבה לא אחרת מאשר הפאוורהאוס האירוויזיוני, Lise Cabble. קבל הדנית כתבה את השיר הדני, אשר זכה באירוויזיון 2013, ושירים נוספים שייצגו את דנמרק.

norway נורבגיה
השמועות האחרונות מדברות על השתתפות בקדם של Alexandra Joner ו-Carina Dahl, שהשתתפו בקדם בעבר.
על פי ESCnorge, הזמר האמריקאי Chris Medina כנראה ישתתף בקדם. מקור.

spain ספרד
גאלת האירוויזיון תיערך ב-20/01. מקור. השירים ייחשפו ב-17/01. בין אורחי הקדם יהיו Pastora Solar, נציגת המדינה ב-2012, Eleni Fereira, נציגת קפריסין 2018 ודורון מדלי, אחד מכותבי "Toy", הכותב של "Golden Boy", "Made of Stars" ועוד. מקור.

serbia סרביה
נחשפו שמות 24 השירים, המבצעים והכותבים, אשר יתמודדו בקדם המקומי. ניתן לצפות ברשימה כאן. Ekstra Nena, נציגת 1992, חוזרת לנסות את מזלה, כמו גם Nevena Bozovic, נציגת 2013 כחלק מהרכב. Vladimir Graić, מי שכתב את השיר הזוכה באירוויזיון 2007, כתב לקדם שני שירים: את שירה של Jana Šušteršić ואת זה של Sofija Perić. גם המקום השני של הקדם הסרבי של 2018, Saška Janks. את השיר של Mr Doo הלחין בין היתר Sanja Ilić, מי שהלחין את השיר הסרבי לאירוויזיון 2018. את מילות השיר כתבה Leontina Vukomanović, האקסית המיתולוגית של Željko Joksimović, ומי שכתבה את מילות שירו שייצג את סרביה ומונטנגרו ב-2004, "Lane Moje". הזמר Dženan Lončarević הוא כלל הנראה הפופולרי ביותר מבין המשתתפים.
לפי Blic, השירים יחולקו לשני חצאי גמר וגמר. חצאי הגמר ייערכו ב-27-28/01, כאשר הגמר ייערך ב-3/03.

finland פינלנד
האמן, שנבחר לייצג את המדינה, ייחשף ב-29/01.

השמועות כעת מדברות על הזמר Antti Tuisku כנציג המדינה המדובר. מקור

czech_republic צ'כיה
הוכרזו שמונת המתמודדים ושיריהם עבור הקדם הצ'כי: Hana Barbara, Tomáš Boček, Andrea Holá, Pamela Koky, Lake Malawi, Barbora Mochowa, Jakub Ondra ו-Jara Vymer. מקור.

france צרפת
פורסמו שמות חמשת השופטים הבינלאומיים בחצי הגמר הצרפתי, שישודר מחר. בין השופטים נמצאת המפיקה הישראלית, טלי אשכולי.

croatia קרואטיה
על פי Dnevnik, השנה יתמודדו בקדם Roko, Damir Kedzo, Indira Levak, Lidije Bačić, Gelato Sisters ו-Colonia. אחת מבנות Gelato Sisters היא Neda Parmać, חברת Femminem לשעבר, נציגות בוסניה והרצגובינה 2005 וקרואטיה 2010.
על פי 100posto, השמות הבאים הביעו עניין בהשתתפות בקדם: Mia Elegović, Kim Verson, Teška industrija, Četiri tenora ו-Marko Zekanović.
שמה של Maja Šuput הוזכר בכתבה של Dnevnik, אך היא ציינה שהיא לא הגישה שיר. מקור.
השירים יחשפו השנה בקדם עצמו, ולא לפני.
עדכון: הסתיים מועד שליחת השירים. התקבלו לטלוויזיה הקרואטית כ-150 שירים. מקור.

romania רומניה
לאחר שהפיצה רמזים בעצמה, Bella Santiago מבקשת להפריך את השמועות כי קיבלה הזמנה להצטרף לקדם המקומי. היא ככל הנראה ממתינה לאישור של הטלוויזיה הרומנית לכך שהיא אחד ה-Wildcards הצפויים לקחת חלק בקדם.
גמר הקדם ייערך ב-17/02. לפי הטלוויזיה הרומנית, אף שיר או אמן לא יחליף את Dan Bittman שפרש. מקור. ה-Wildcards שיתווספו לרשימה היו ככל הנראה מתוכננים מראש.

russia רוסיה
אחרי שכל השמועות עד כה התבררו כלא נכונות….. השמועות החדשות מדברות על ה-15/01 כתאריך להכרזת הזמר שייצג את המדינה בתחרות. האם יוכרז שמו של Aleksandr Panayotov? של Sergey Lazarev? של אמן אחר לחלוטין?
Panayotov העלה סטורי באינסטגרם שלו, שמהווה סוג של הכחשה:
241-DA3-EE-928-A-44-E5-AD06-FD9232-A7-C871.png
תרגום: "אז קדימה תספר לי איך Panayotov נוסע לאירוויזיון 2019 /// כל שנה אותו סיפור."

sweden שבדיה
על פי דיווחים וראיונות שנערכו, Rebecka Karlsson תשיר בקדם פאוור בלאד, בעוד Liamoo ו-Hanna התייחסו לשירים כבלדת רוק לא טיפוסית.
עדכון: פורסם סדר השירים במלודיפסטיבלן, והוא ניתן לצפייה כאן. השיר האחרון בכל טרום גמר הוא כזה שיש לשים לב אליו ובעל פוטנציאל לזכייה בקדם, אם משהו מהעבר מלמד אותנו. על כן, יש לשים לב השנה ל-Anna Bergendahl, Margaret, Jon Henrik Fjallgren ו-John Lundvik.
בנוסף, כותרת השיר של Nano השתנתה והיא מעתה "Om om och om igen".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.