2019: ישראל – 12 הגדולים

"הכוכב הבא לאירוויזיון" מעלה הילוך. דו הקרבות ממשיכים, כאשר בכל דו קרב המפסיד מועמד להדחה. מה שאומר שרק 6 מתמודדים יעברו מיידית לשלב הבא. מתוך ה-6 המפסידים בדו קרבות, חמישה יקבלו Wildcard מהשופטים. מה שאומר שרק מתמודד אחד יודח בתום הפרק.

תכנית 24 נפתחת בדו קרב הראשון, כיתריה מול דניאל מזוז. לכל דו קרב יש נושא. הנושא של הדו קרב הראשון הוא שואו. שתי המתמודדת צריכות לתת שואו ולהרשים את השופטים והקהל. כיתריה בוחרת לבצע את "Wings" של Little Mix. היא מצוינת, אין מה להגיד. עדיין יש בעייה של אישיות, שלא עוברת מעבר לאטיטוד הברור, אבל זו הרמה שאנחנו צריכים באירוויזיון, בגדול. היא מופיעה עם להקת רקדניות וסט תופים. היא משלבת את הכוראוגרפיה בשיר, ומוכיחה שדניאל היא לא הרקדנית היחידה בתכנית. עם תמיכה מכל השופטים היא מסיימת עם 85%.

the_next_star6_24_02_kitria_song_i.jpg

דניאל בוחרת לשיר את "No Digity" של Blackstreet. היא מופיעה עם 3 רקדנים, ומן הסתם גם היא רוקדת, בכל זאת, רקדנית. היא טובה מאד, אבל לטעמי זה נופל מההופעה של כיתריה. משהו שם לא יוצא החוצה. אסף והראל מצביעים "אדום". הראל טוען שקולית זה לא מספיק, אני מסכים. היא מאבדת אוויר, ונשמעת כמו זמרת בלהקה ולא כמו סולנית. היא מסיימת עם 69%. אסף אומר שזה מעט גס עם התרשלויות קטנות.

the_next_star6_24_03_daniel_song_i.jpg

דו הקרב הבא הוא בין אברהם דה קרבליו לבין שפיטה. הנושא הוא דיוות. שפיטה מבצעת את "Bootylicious" של Destiny's Child. זה מעלה חיוך, אין מה להגיד. אם מקשיבים טוב, זה לא תמיד זורם טוב, כמו שאר השירים שהיא ביצעה. אני חושש שהשיר הזה, לא מצליח לצאת מהשטיק אל עבר ביצוע entertaining אמיתי. זה בעל תאריך תפוגה מאד מוקדם. עם "כחול" מכל השופטים, שפיטה מסיימת עם 83%.

the_next_star6_24_05_shefita_i.jpg

אברהם בוחר לבצע את "When We Were Young" של Adele. אברהם הוא נציג החלומות שלי! ווקליסט מדהים, מלא רגש, אותנטי, אפקטיבי מאד על הבמה. מחובר לשיר. הביצוע נהדר, הוא מאד אמוציונלי וקצת שואג בסוף השיר. כל השופטים מצביעים "כחול" והוא מסיים עם 88%. הראל מציין שהוא נשמע כמו אלטון ג'ון הצעיר.

the_next_star6_24_06_avrham_i.jpg

דו הקרב הבא הוא בין אושר ביטון וקלרה סבג לבין שלווה ועופרי כלפון. זה מן הסתם דו קרב שהנושא שלו הוא דואטים. אושר וקלרה מבצעים את "תפסת לי מקום" של בניה ברבי. קלרה נשמעת כצלע היותר חזקה בדואט הזה, אושר קצת הולך אחורה, ולא נשמע כמו עצמו, אלא יותר כמו זמר ליווי שלה. אסף מצביע "כחול", לעומת קרן. בן אל מציין שקלרה צורחת במקום לשיר. הצמד מצביע "אדום", בעוד שירי והראל מצביעים "כחול". הם מסיימים עם 71%.

the_next_star6_24_08_osherVklara_song_i.jpg

שלווה ועופרי כלפון בוחרים לשיר את "חלומות של אחרים" של עידן רייכל. עופרי פתאום נשמעת הרבה יותר "קשה", וזה לאו דווקא משהו רע. לצד ענהאל ודינה ככל הנראה, היא תופסת את המקום היותר קשוח בדואט הזה. זה תפור מאד יפה, קיטשי אמנם, והשיר סחי אש, אבל זה מופק לעילא והקולות שלהן עובדים ביחד. כל השופטים מצביעים "כחול", והן מסיימות עם 94%, ועם מקום בשלב הבא.

the_next_star6_24_10_ofriVshalva_song_i.jpg

דו הקרב הבא הוא של דניאל ברזילי לבין טאי. הנושא הוא סיפור אישי…. טאי בוחרת לשיר את "Breath Me". תמיד בחירות השירים שלה כל כך מדויקות! היא מספרת על הטראומה שהייתה לה אחרי החשיפה ב-"The Voice". ההופעה שלה מופקת, עם העמדה אירוויזיונית משהו, כשהיא מתחילה את השיר בתוך מסגרת, יושבת לצד רקדנית. זה שיר מאד רגשי, והיא נשמעת מחוברת, אבל זה לא מחובר עד הסוף. יש בזה משהו לא זכיר. אולי זה הקול שלה, שלא מתאים לשיר, אבל זה נשאר לאורך כל הביצוע כמעט אנונימי, non event של הופעה. היא מסיימת עם 72% ו"אדום" מאסף והראל. בן אל מציין שזה היה משעמם.

the_next_star6_24_12_tai_song_i.jpg

דניאל בוחר לשיר את "Hello" של Adele. הוא מספר כי הוא מקדיש את השיר לאביו, אמו יש לו קשר בעייתי. זו בחירה מאד מסוכנת של שיר, שהיה להיט ענק. רוב השופטים מצביעים עבורו "כחול", למעט אסף. בפיזמון האחרון הוא מתפרץ, שירי מצביעה בעדו, והוא מרים את המסך. לטעמי זה היה מאופק מאד. כן, זה היה יותר טוב מטאי, אבל זה לא היה מושלם. עם 79% הוא זוכה למקום בשלב הבא.

the_next_star6_24_14_danielB_song_i.jpg

דו הקרב האחרון הוא של קובי מרימי מול מאיה בוסקילה. הנושא הוא שירי אירוויזיון. קובי בוחר לשיר את "Fuego" של Eleni Foureira מהאירוויזיון האחרון. הוא מתחיל במאהוולים ושני רקדנים גאורגיים/קווקזיים נכנסים לריקוד. לא הבנתי עד הסוף את הנרטיב. הוא מצליח להרים את השיר בגבוהים, אבל כשהוא צריך לשיר את הבתים משהו שם לא בנוי עד הסוף. ועדיין, הוא חיית במה. כל השופטים מצביעים "כחול", למעט הראל, וקובי מסיים עם 80%. מאיה נראית מודאגת, כמו שלא נראתה מעולם.

the_next_star6_24_16_kobi_song_i.jpg

מאיה בוחרת לבצע את "Rise Like a Phoenix" של Conchita Wurst. היא עולה בשמלה לבנה גדולה ו-Wind machine. היא מתחילה עם שטיקים קוליים, אבל מהר מאד עוברת לביצוע נקי. זה שיר דרמטי, שבנוי למידותיה. זה היה הרגע שלה, ויכול להיות שחזינו כרגע בנקודת המפנה, שתוביל לדרך שבסופה מאיה תעלה על הבמה בתל-אביב במאי. עם תמיכה מכל השופטים, היא מסיימת עם 85% ומקום בשלב הבא.

the_next_star6_24_18_maya_song_i.jpg

להלן התוצאות של שלב הדו קרב השני:

 1. שלווה – 94%
 2. עופרי כלפון – 94%
 3. אברהם דה קרבליו – 88%
 4. כיתריה – 85%
 5. מאיה בוסקילה – 85%
 6. דניאל ברזילי – 79%
  ——————————-
  שפיטה – 83%
  קובי מרימי – 80%
  טאי – 72%
  אושר ביטון – 71%
  קלרה סבג – 71%
  דניאל מזוז – 69%

שירי מודיעה כי מבין המועמדים להדחה, ייכנסו לטופ 10 המתמודדים הבאים:

 • קובי מרימי
 • אושר ביטון
 • שפיטה
 • טאי
 • דניאל מזוז

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

תכנית 25 היא שלב הכיסא החם. המתמודדים יבחרו מול מי הם יתמודדו. המתמודד הראשון לשיר הוא דניאל ברזילי. הוא בוחר להתמודד מול מאיה בוסקילה.

דניאל בוחר לבצע את "Grenade" של Bruno Mars. יש לו מלאי בלתי מוגבל של כריזמה. הוא מעביר את השיר בהרבה רגש. שירי טוענת שמשהו חסר לה, הראל מסביר שזה מאחר והוא לא זז. השופטים מצפים למשהו נוסף, לא ברור לי מה. עם "אדום" מסטטיק ובן אל, דניאל מסיים עם 73%. אסף מעיר על המבטא, הראל מעיר על הסטטיות.

the_next_star6_25_02_danielB_song_i.jpg

מאיה בוחרת לשיר את "Warrior" של Demi Lovato. היא שרה מקסים בפיזמון, הבעיה היא שעד שהיא מגיעה לשם אנחנו זוכים למנה של נהמות, ויברטו מוגזם וצעקות. עם "אדום" מסטטיק ובן אל היא מקבלת 64% ומעמדת להדחה.

the_next_star6_25_04_maya_song_i.jpg

מאיה צריכה כעת לבחור מול מי להתמודד. מה שבעצם אומר, שזה לא משנה במי יבחרו, כי כולם יופיעו במהלך הערב, ומי שקיבל את % ההצבעה הנמוך ביותר יילך הביתה. שפיטה היא הבאה להופיע. היא בוחרת לבצע שיר מקורי, "Broken". המילים משעשעות, הכישרון יוצא החוצה בשיר שהוא פרי עטה, ואני יכול להעריך את זה מכל גרסה חדשה שהיא עושה לשיר אמריקאי. סטטיק ובן אל ואסף מתלבטים, אך לבסוף אסף מתרצה והיא מרימה את המסך עם 69%. סטטיק ובן אל מצביעים "אדום" עקב לחץ של בן אל.

the_next_star6_25_06_shafita_song_i.jpg

המתמודדת הבאה היא דניאל מזוז. היא בוחרת לבצע את "Toxic" של Britney Spears. אלוהים, איזה שיר שחוק. היא מופיעה בעיבוד יותר דאנס-אמביינט ועם שתי רקדניות. זה שואו טוב, אבל אבל אני מרגיש שזה לא מעניין מספיק, לא מתחבר רגשית. בחירות השירים שלה לאחרונה גנריות מאד. שירי מציינת שהיא לא הביאה ביצוע קולי מרשים. עם "אדום" מהראל, אסף ושירי, דניאל מסיימת עם 59%. מאיה נכנסת לטופ 10, דניאל כעת מועמדת להדחה.

the_next_star6_25_08_danielM_song_i.jpg

המתמודד הבא הוא אברהם דה קרבליו. הוא בוחר לשיר את "Back to Black" של Amy Winehouse. גם את הביצוע הזה הוא מבצע מאחורי פסנתר. השופטים עפים עליו. זה מרגש והוא מרים את המסך מהר מאד. זה ביצוע משתפך מאד, אבל אפילו כשהוא מגזים, הוא מצליח להעביר המון רגש. הוא מסיים עם 88% עם "כחול" מכל השופטים ועובר לשלב הבא.

the_next_star6_25_11_avrham_song_i.jpg

המתמדד הבא הוא אושר ביטון. הוא בוחר לשיר את "הרבה ממך נשאר" של לירן דנינו. השופטים טוענים שזה ביצוע לא טוב. לדברי שירי, משהו לא קורה. אני חושב שהביצוע צעקני מידי. אתה לא יכול להתחבר רגשית, כשאתה רק עסוק בלצעוק כל השיר. הסולם גבוה מידי. עם "כחול" מהראל ושירי בלבד הוא מסים עם 47%. אסף טוען שהביצוע היה תוקפני. דניאל מזוז יוצאת מסכנה ונכנסת לטופ 10, אושר מועמד להדחה.

the_next_star6_25_13_osher_song_i.jpg

המתמודדים הבאים הם להקת שלווה. הם מבצעים את "Hallelujah" של Leonard Cohen. דינה פותחת את השיר, ענהאל מצטרפת בפיזמון, ולאחר מכן שרה את הבית השני. זה ביצוע יפה, קולות מלאכיים ונוגים. ועדיין, זה לא עושה לי את זה. הם מסיימים עם 76%, אדום אחד מסטטיק ובן אל והימנעות מהצבעה מהראל.

the_next_star6_25_15_shalva_song_i.jpg

המתמודדת הבאה היא עופרי כלפון. היא בוחרת לבצע את "אהבה כזו" של עידן רייכל וזהבה בן. הקול שלה מאנפף מאי פעם, כמו שהראל ציין, היא גם שרה יותר ב"מזרחית" בביצוע זה. זה ביצוע סביר, אבל לא מפיל. לא ברור אם היא לא מתחברת לשיר, לחוצה או שזה פשוט שיר שלא מתאים לה. עם "כחול" מקרן ואסף היא מרימה את המסך ברגע האחרון, ומסיימת את הביצוע עם 55%.

the_next_star6_25_17_ofri_song_i.jpg

להלן התוצאות של שלב הכיסא החם:

 1. אברהם דה קרבליו – 88%
 2. דניאל ברזילי – 73%
 3. שפיטה – 69%
 4. מאיה בוסקילה – 64%
 5. שלווה – 76%
 6. דניאל מזוז – 59%
 7. עופרי כלפון – 55%
 8. אושר ביטון – 47%

בתכנית הבאה, שלושת המתמודדים הנותרים יתנו את הביצוע שלהם ובסופם בעל % הניקוד הנמוך ביותר מבין ה-11 יודח מן התחרות.
ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

תכנית 26 נפתחת במתמודד קובי מרימי. הוא בוחר לבצע את "Circle of Life" של Carmen Twillie/Elton John ו-Lebo M. הוא שר גם את החלק בסווהילית. הוא מאד דרמטי ותיאטרלי. אהבתי אותו יותר כשהוא שר יותר עדין ורגיש. עם תמיכה של רוב השופטים, למעט אסף והראל, קובי מסיים עם 70% ועם מקום בטופ 10.

the_next_star6_26_02_kobi_sing_i.jpg

המתמודדת הבאה היא טאי. היא בוחרת לשיר את "Love on The Brain" של Rihanna. עוד שיר שהולך ונהפך לקשליאת ריאליטי-שירה לאט לאט…. היא שרה מאופק מאד, סופר מקצועי, יודעת איפה החוזקות שלה ואיך להשתמש בהם. ההופעה מאד מגובשת. משום מה, קרן ואסף מצביעים "אדום", אך עם תמיכה של שאר השופטים היא מצליחה להרים את המסך ולסיים עם 64%. אחת ההופעות הטובות שלה בתכנית נותנת לה מקום בטופ 10.

the_next_star6_26_04_tay_song_i.jpg

המתמודדת האחרונה היא כיתריה. לראשונה היא בוחרת לשיר בעברית. היא מבצעת את "כשהלב בוכה" של שרית חדד. היא שרה בליווי פסנתרן ושתי מלוות, שהן גם דודות שלה… אפשר להיות ציני, ואפשר גם להודות שזה ביצוע מושלם, היא נותנת את כל הנשמה. זה מצמרר, וזה בעיקר צד שלה שעוד לא שמענו. מקסים. עם "כחול" מכל השופטים, היא מסיימת עם 86% ועם מקום בשלב הבא.

the_next_star6_26_06_kitria_song_i.jpg

להלן התוצאות של שלב הכיסא החם:

 1. אברהם דה קרבליו – 88%
 2. כיתריה – 86%
 3. שלווה – 76%
 4. דניאל ברזילי – 73%
 5. קובי מרימי – 70%
 6. שפיטה – 69%
 7. מאיה בוסקילה – 64%
 8. טאי – 64%
 9. דניאל מזוז – 59%
 10. עופרי כלפון – 55%
 11. אושר ביטון – 47%

מה שאומר, שאושר ביטון, מסיים במקום ה-11 ואת דרכו בתכנית.
אלו הם עשרת הגדולים, אשר אחד מהם ייצג את ישראל באירוויזיון 2019:

collage (8).jpg

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.