2019: סרביה – Beovizija – חצי גמר 1

הקדם הסרבי, ה-Beovizija, יוצא לדרך עם חצי הגמר הראשון. הערב יתמודדו 12 מתמודדים ושירים על 6 מקומות בגמר.
הערב נפתח ברגע הזכייה של נטע באירוויזיון 2018, ואחריו ביצוע של Bojana, נציגת סרביה 2015, את השיר "Toy" במראה "נטע" מלא!

לאחר מכן עולים המנחים, Dragana Kosjerina ו-Ivan Mihailović. בהמשך מוצג סרטון המציג את ההיסטוריה של ישראל בתחרות.

Funked Up – Zašto da se ne desi – בסטודיו: "למה שלא יקרה". האם לפאנקד-אפ הצליל הקצבי שציפיתי לו? הלהקה מגישה Fאנק כיפי ומרים. זו חגיגת רטרו עם פיזמון מרים. ההפקה צנועה יחסית, ולא כוללת שטיקים מודרניים… כמעט. ועדיין, זה לא זכיר מספיק, ולמרות שראוי להערכה, לא נראה שהשיר הוא בעל אימפקט משמעותי על המאזין 3/5.
בהופעה החיה: הלהקה מופיעה כאשר שני הזמרים משני צידי דלת. זו הופעה מעט חובבנית, במיוחד מצד הזמרת, אבל היא חמודה ומרימה במידה.

Aleksandra Sekulić – Tugo – בסטודיו: "עצבותי". השיר מתחיל בסקסופון ותחושה אייטיזית כללית של פופ-בלוז זול. השיר ממשיך כמידטמפו חסר אופי, שיכול היה לצאת בשלושים השנים האחרונות ולא היינו יודעים מאיזה שנה הוא. בזכות קישוטי הפקה קלים ניתן להבחין כי מדובר בשיר מודרני. זה רדיו-פרנדלי, adult cpntemporary, מיושן וחסר אופי 2/5.
בהופעה החיה: אלכסנדרה עולה בחצאית ורודה זולה ושרוולים שלא נגמרים, בהם היא מנופפת. ההופעה מטופשת כמו השיר עצמו ואלכסנדרה לא מדויקת ווקלית. היא לא זזה כל ההופעה, למעט הנפות הידיים.

Osvajači – Voda i plamen – בסטודיו: "מים ולהבה". רק מהכותרת אפשר להבין שיש לנו עסק עם להקת רוק… מדובר בלהקה הפעילה מ-1990 בהרכב כזה או אחר. סגנונם הוא בדרך כלל מטאל, אך השיר הזה הוא בלדת רוק פשוטה למדי, חסרת דרמה או הוק ברור. רק הגיטרות החשמליות מוסיפות קצת אנרגיה מידי פעם, חוץ מזה, מדובר בשיר שיכל לייצג את המדינה ב-1994 ולהגיע למקום ה-21. אני מחבב, אבל… 3/5.
בהופעה החיה: הסולן הוא רוקר מזדקן, כמו שאוהבים אותם בבלקן, ובכלל. הוא עולה בחליפת משי בורדו מזעזעת. יש וידאוארט של להבה ואיזה חצי זיקוק, אבל השיר חלש ביותר ושום אנרגיה עוברת מהבמה.

Kristina Radenković ו-Bojana Marković בגרין רום הריק מראיינות את Funked Up, Aleksandra ו-Osvajači.

Dunja Vujadinović – 7 – בסטודיו: זה שיר ראשון עם קצב מסוים. משהו באנרגיה של השיר לא יוצא החוצה וזה יצטרך לקבל הופעה ממש מלוטשת כדי להרשים. מלודית, זה פופ מידטמפו עד קצבי, חביב לשמיעה, עם אלמנטים אייטיזיים. עם רמיקס נכון, זה יכול להרים את תל-אביב 3/5.
בהופעה החיה: דוניה עולה עם שמלה לבנה ארוכה ורקדנית לובשת שחורים מאחוריה. זה לא עובד כל כך. כמו שאמרתי, השיר צריך לקבל רמיקס והיא חייבת לכוון לשיר קצבי, כי יש כאן פוטנציאל אדיר. ווקלית היא נשמעת כמו בסטודיו.

Mr Doo – Do 100 – בסטודיו: "עד ל-100". על נייר זה אמור לזכות… התוצאה היא כלום ושום דבר. הפקת טכנו מתכתית-סינת'פופית ללא מלודיה ועם מלא "נה נה נה נה". לזמר קול רוקיסטי צרוד, אבל הוא לא עושה איתו כלום בשיר הזה. האם ההופעה תרים את שלוש הדקות הדלוחות הללו? 2/5.
בהופעה החיה: הזמר נחבא ושר ברקע, בעוד על הבמה עומד שחקן עם פנס בעין וחליפה קרועה. השיר מופרע לרקע על ידי פלייבק של השיר הקודם. השחקן רק עומד, מתנשף ומביט למצלמה, שמידי פעם מצלמת את הזמר וצמד הרקדניות שסביבו.

Saška Janks – Da li čuješ moj glas – בסטודיו: "האם אתה שומע את קולי?". סשקה חוזרת להזדמנות נוספת אחרי שסיימה בקדם 2013 במקום השלישי וב-2018 במקום השני! זה אחד הפייבוריטים לזכייה, ועשוי להעמיד תחרות משמעותית ל-Dženan Lončarević. זה פופ-Soul עשוי כהלכה, הן מבחינת ההפקה, שכוללת אלמנטים אתניים, והן בזכות המלודיה הבונה דרמה לפיזמון האמוציונלי. מדובר בחיית במה והיא צפויה להרשים מאד בלייב 3/5.
בהופעה החיה: סשקה לובשת מעין קימונו כסוף וכרגיל עם שיער סגול. מידי פעם מבליחים שני רקדנים בשחור. היא ווקליסטית מצוינת ויודעת לתת לייב כמו שצריך. לבדה על הבמה, והיא כובשת אותה. בבית השני היא חושפת חצאית כסופה זולה מתחת לקימונו. למרות הכל, זה הפייבוריט שלי לחצי הגמר הזה.

Kristina ו-Bojana בגרין רום הריק מראיינות את Dunja, Mr Doo ו-Saška.

Ivan Kurtić – Bela – בסטודיו: "לבנה". אם אני זוכר נכון, גם בשנה שעברה השתתף והיה הפייבוריט שלי. מדובר בפולק סרבי מהספר. זה מידטמפו, המלווה במחיאות כפיים, שיר טברנות, sing alongאי. הקול של איוון מקסים ובעל סלסול חם. אני מאד אוהב, כמו תמיד, אבל הסרבים יעדיפו לפרוש מהתחרות לפני שישלחו את סוגת המוזיקה הזו, שרבים מהם נוטים להתנשא עליה 3/5.
בהופעה החיה: איוון מופיע כמו זמר טברנות אמיתי. הוא עולה בחליפה שחורה, עם מעניבה אדומה וסניקרס אדומות. מאחוריו אמן רחוב צובע בלבן לוח…. ווקלית זה מושלם והשיר חביב עליי מאד כפי שציינתי.

Sofija Perić – Aritmija – בסטודיו: "הפרעות קצב". שיר קצבי, אלקטרופופ טפשי וילדותי. הלחן שבלוני וההפקה אגרסיבית, אבל עם הופעה טובה זה יכול לסיים גבוה. לפי דעתי, יש לזה מקום בטוח בגמר 2/5.
בהופעה החיה: סופיה עולה עם שמלה כסופה נוצצת ומחוך שחור. בוידאוארט ניו-יורק בליליה. לצידה שני רקדנים חשופי חזה בז'קטים שחורים. הקול שלה צווחני מידי, אבל אני מניח שההופעה תעשה את שלה…

Extra Nena – Još ti čujem glas – בסטודיו: "אני עדיין שומעת את קולך". נציגת יוגוסלביה 1992, או שמא סרביה ומונטנגרו 1992, חוזרת לניסיון נוסף. בזמנו ניסתה להניף את הגאווה הלאומית בשעה שתדמיתה הלאומית של המדינה החלה להתדרדר. לצערה ולצערנו לא זכרו לה חסד נעורים. השיר הזה הוא בלדה דרמטית. זה קלאסי מאד, לא כל כך דרמטי כמו שחשבתי. הקול שלה עדיין רחב ומרשים והעיבוד מיושן, אך בטעם טוב. 3/5.
בהופעה החיה: אקסטרה עולה בחליפה לבנה ונראית כאשת אוליגרך. היא נשמעת טוב, למרות שקולה נחלש. העוצמה של השיר לא עוברת בלייב. האורות שוטפים את הבמה, אבל הדרמה שהשיר הזה אמור להעביר פשוט לא קורית בלייב.

Kristina ו-Bojana בגרין רום הריק מראיינות את Ivan, Sofija ו-Extra Nena.

Eleonora – Samo lagano – בסטודיו: "פשוט קל". הגיע זמן לקצת פורח? נראה לי שכן. עם צלילי מוזיקת ה-Folk הידוע לשמצה במדינה, השיר נפתח. לצערי הוא ממשיך כפופ-RnB אפטמפו עם הפקת טכנו ומעט אתנו-פופ. זה נשמע מאד כמו משהו שיצא ב-2005 ולא ב-2019. למרות שאני מאד רוצה ובעד שיר קצבי, זה פשוט לא טוב מספיק. לא בז'אנר שלו ולא בכלל. סתם טראש, בלי הכיף 2/5.
בהופעה החיה: זה הרבה יותר טראשי ממה שחשבתי. היא עולה עם שמלה שואו גירלז כפובה-סגולה וז'קט חדר מיטות. היא מורידה אותו, מענטזת בחוסר חן עם חמשת הרקדניות. הקול שלה לא שם. זה סופר טראשי, והופך להיות עבורי גילטי פלז'ר. הקפצתי ל-3/5.

Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol – בסטודיו: "כאבי". שיר מאד סרבי. בלדה עם אלמנטים אתניים, כמו שהחובבים נהגו לאהוב ב-2005…. לאיוונה קול קטיפתי והדרמה בעיבוד בשילוב הכותרת העצובה, הופכת את השיר למעט צפוי מידי לטעמי. זה לא עובד עליי, גם אם אני מעריך את זה במידה 3/5.
בהופעה החיה: זה חביב החובבים הסרביים וכנראה גם מחוצה לה. זה השיר שהחובבים רוצים לראות באירוויזיון, אולי כי הם תקועים ב-2005. ההופעה מאד סרבית, עם 4 כנריות ומודולציה שמגבירה דרמה, מתופף שמכה בתופים גדולים ורק הזמרת בז'קט ג'ינס.

Nataša Guberinić & Una Senić – Samo bez straha – בסטודיו: "פשוט ללא פחד". עוד פופ באווירת תעשייתית. אחד השירים היותר מיוחדים בתחרות, ואני לא בטוח משמיעה ראשונה מה אני חושב עליו. זה בהפקה סינת'פופית, וכולל אלמנטים אייטיזיים לצד קטעי ראפ ומלודיה שנדמה שהיא בסלוא-ומושן לעיתים. זה קצת מבורדק וקשה להאמין ש-6 אנשים שונים עומדים מאחורי זה 3/5.
בהופעה החיה: אחת מהשניים מופיעה מאחוריה מסך, כשעל חציו השני מופיעות מילות השירץ היא עוברת קדימה ואז השנייה נמאת מחוץ למסך. נדמה שחשבו על ההופעה עד הסוף, חבל שלא חשבו על הכריזמה של הצמד.

Kristina ו-Bojana בגרין רום הריק מראיינות את Eleonora, Ivana Vladović & Wonder Strings, Nataša Guberinić ו-Una Senić.

להלן דירוגי לשירי חצי הגמר, אחרי ההופעות:

 1. Saška Janks – Da li čuješ moj glas
 2. Ivan Kurtić – Bela
 3. Dunja Vujadinović – 7
 4. Eleonora – Samo lagano
 5. Funked Up – Zašto da se ne desi
 6. Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol
 7. Extra Nena – Još ti čujem glas
 8. Nataša Guberinić & Una Senić – Samo bez straha
 9. Osvajači – Voda i plamen
 10. Aleksandra Sekulić – Tugo
 11. Mr Doo – Do 100
 12. Sofija Perić – Aritmija

הקווים נפתחים ונסגרים. במופע הביניים מבצעים ז'ק הודק, נציג קרואטיה 2017, בויאנה, נציגת סרביה 2015 וסאניה, נציגת סרביה 2016, את זוכה אירוויזיון 2012, "Eurphoria".

לאחר מכן כל אחד מהם שר את שיר האירוויזיון שלו.

אחריהם עולה Knez, נציג מונטנגרו 2015, לבצע את שירו מהאירוויזיון…

ז'ק, בויאנה וסאניה חוזרים ומבצעים עם קנז את זוכה אירוויזיון 2007, "Molitva".

הגיע זמן תוצאות. הזמרים והשירים שעולים לשלב הבא הם:

 • Aleksandra Sekulić – Tugo
 • Saška Janks – Da li čuješ moj glas
 • Nataša Guberinić & Una Senić – Samo bez straha
 • Ivan Kurtić – Bela
 • Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol
 • Sofija Perić – Aritmija

6 המעפילים לגמר מגרילים את סדר הופעתם בגמר, שיתרחש בשבת.

ניתן לראות את חצי הגמר הראשון שוב כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.