2019: עדכון – 11 ימים לאירוויזיון

eurovision_heart אירועי השבוע הקרוב (5-11/05/19):
* 05/05 – חזרות חצי גמר 1.
* 06/05 – חזרות חצי גמר 2.
* 07/05 – חזרות חצי גמר 2.
* 09/05 – חזרות חצי גמר 1.
* 10/05 – חזרות חצי גמר 1 + חזרות חצי גמר 2 + חזרות גמר.
* 11/05 – חזרות חצי גמר 2.

eurovision_heart כללי
* פורסם לוח החזרות המלא:Final-Rehearsal-Schedule-2019-e1556480634881

* נחשפו שמות 205 השופטים בתחרות. ניתן לקרוא על כך ולהוריד את הרשימה באתר הרשמי. בגרמניה ישפוט Michael Schulte, נציג גרמניה ב-2018.
ברוסיה תשפוטנה Tolmachevy Sisters, נציגות רוסיה ב-2014.
בפורטוגל Matay ו-Ana Cláudia, שהתחרו בקדם הפורטוגלי יהיו בצוות השיפוט.
בקרואטיה ישפטו Franka, נציגת 2018, ו-Bojan Jambrošić, שהתמודד השנה בקדם המקומי. האחרון מועסק על ידי רשות השידור הקרואטית, מה שאסור על פי חוקי התחרות, ואף חשף את דעתו על חלק מהשירים בתכנית טלוויזיה, דבר נוסף שאסור על השופטים באירוויזיון לעשות. Franka אף הביעה באינסטגרם את תמיכתה במחמוד, נציג איטליה.
באלבניה ישפטו Eranda Libohova ו-Dilan Reka, מתמודדי הקדם המקומי.
באסטוניה ישפוט Stefan Airapetjan מתמודד הקדם.
בגאורגיה תשפוט נציגת 2011 כחלק מהרכב, Sopho Toroshelidze. שופטת נוספת היא מתמודדת הקדם ב-2017, Mariko Lezhava. גם Levan Abshilava מלהקת Iriao, נציגי 2018, יהיה בשופטים. יצוין כי הוא לא היה על הבמה בשנה שעברה, ולכן לא השתתף בפועל בתחרות למרות שהוא חלק מההרכב.
בהונגריה תשפוט נציגת 2011, Kati Wolf.
באיסלנד תשפוט Maria Olafs, נציגת 2015. שופט נוסף יהיה Örlygur Smári, מי שהיה בין כותבי השירים האיסלנדים לאירוויזיון 2000, 2008 ו-2010. 
במולדובה Geta Burlacu, נציגת 2008.
בסרביה נציג 2018, שלא הופיע על הבמה, Sanja Ilic. כמו גם Leontina, כותבת המילים של השיר הסרבי ב-2004.
בשבדיה מתמודדת הקדם השנה כסולנית ובעבר כחלק מלהקת אלקזאר, Lina Hedlund. שופטת נוספת היא Linnéa Deb, ממלחינות זוכה אירוויזיון 2015. עוד ישפוט בשבדיה הרקדן Adnan Sahuric, מי שמועסק על ידי Sacha Jean Baptiste, הכוראוגרפית של ההופעות של שווייץ וקפריסין, ונשאלת השאלה האם אין כאן ניגוד עניינים?
בנורבגיה תשפוט משתתפת קדם מ-2007, Jenny Jenssen. שופט נוסף יהיה Knut Bjørnar Asphol,  מי שעיבד את השיר הנורבגי בשנה שעברה.
במונטנגרו ישפוט Marko Pesic, נציג 2016 כחלק מהרכב.
בליטא ישפוט Andrius Mamontovas, נציג 2006 כחלק מהרכב. שופט נוסף הוא Vytautas Bikus, מלחין השיר הליטאי בשנה שעברה ואחד מכותבי השיר הליטאי ב-2015. גם 
Jurgis Bruzga, מתמודד הקדם המקומי ב-2015, 2016, 2018 ו-2019. נציגת המדינה כחלק מהרכב ב-2007, Julija Ritcik, גם כן בשופטים. השופטת האחרונה היא Girmante Vaitkute, מתמודדת קדם 2015.
בספרד ישפוט David Feito, נציג 2013 כחלק מהרכב. כמו גם Ricky Merino, מי שהשתתף בהליך הבחירה הספרדי בשנה שעברה. שופט נוסף הוא Raúl Gómez, מכותבי השיר הספרדי בשנה שעברה.
בארמניה תשפוט Lilit Navasardyan, מי שהייתה בין כותבי השירים הארמנים לאירוויזין 2014, 2016 ו-2017.
בדנמרק תשפוט Julie Berthelsen, מי שכמעט זכתה לייצג את דנמרק השנה כחלק מהצמד Julie & Nina.
באירלנד תשפוט Emma Reynolds, מתמודדת קדם מ-2001. שופט נוסף הוא Aidan O'Connor, מכותבי השיר הצ'כי לאירוויזיון 2016. שופט שלישי הוא Ronan Hardiman, מכותבי השיר האירי לאירוויזיון 2016.
בלטביה ישפוט Zigfrids Muktupavels, מי שהיה נציג המדינה לאירוויזיון 2007 כחלק מהרכב. שופטת נוספת תהיה Adriana Miglane, מתמודדת הקדם המקומי השנה.
במלטה תשפוט Nicole Frendo, מי שסיימה במקום השלישי השנה בקדם המקומי/X Factor.
במקדוניה ישפוט 
Aleksandar Mitevski, מי שהיה מכותבי השיר המקדוני לאירוויזיון 2015.
בפולין תשפוט Anna Wyszkoni, משתתפת קדם 2004 כחלק מהרכב. שופט נוסף יהיה Paweł Rurak-Sokal, נציג המדינה ב-2004 כחלק מהרכב.
ברומניה תשפוט Monica Anghel, נציגת המדינה ב-2002.
בסלובניה תשפוט Ula Lozar, נציגת המדינה לאירוויזיון ג'וניור ב-2014 ומשתתפת הקדם השנה. עוד משתתף הקדם השנה שישפוט הוא Mate Bro, חבר ההרכב Okustični. עוד שופטת היא Ursa Vlasic, כותבת המילים של השיר הסלובני ב-2006.
* הכרטיסים למופעי האירוויזיון לא נמכרים ערב "העלויות הגבוהות ומחירי הכרטיסים היקרים לתחרות." עקב כך גם "מחירי הלינה והטיסות ירדו…". מקור.
* 16 מדינות יספקו לעצמן את הגרפיקה הממוחשבת עבור ההופעה באירוויזיון הקרוב. שאר המדינות יעזרו בשירותיה של חברת Gravity הגרמנית, אשר עומדת מאחורי הגרפיקה של גרמניה ב-2011 ושל אוסטריה וסלובניה ב-2014. מקור.
* וואלה! מדווח כי "האירוויזיון בתל אביב יהיה גדוש בגימיקים: גמר התחרות ייפתח בקטע מבויים בו המשלחות נוחתות על הבמה ממטוס ענק, ומתחיל מצעד המשלחות… מי שתגלם את הטייסת היא זוכת האירוויזיון, נטע ברזילי."
* Ynet מדווח כי "במכתב שנשלח למשרדי השיכון, התקשורת והרווחה ולראש עיריית ת"א נטען כי החברות "ארגונית" ו"עיצוב במה" המקימות את הטריבונות והבמה של האירוויזיון – אינן רשומות בפנקס הקבלנים ולא מורשות לבצע עבודות אלה. השתיים היו מעורבות באסונות שנבעו מכשלים בבנייה." משרד השיכון ציין בתגובה כי התריע מראש כי החברות אינן רשומות.
* גלובס מדווח כי "חברת טרגט ספיריט, המחזיקה בזיכיון על שיווק זמן האוויר של תאגיד השידור "כאן", הודיעה על הוזלה דרמטית של חבילות הפרסום לאירועי האירוויזיון, וזאת בשל חוסר ביקוש מצד המפרסמים. המחיר ירד כעת מ-400 אלף שקל לכ-250 אלף שקל לחבילה".
* חיים כץ, שר העבודה והרווחה, "מבקש לתת 'היתר ענפי'… שיאפשר למעשה להעסיק את כל העובדים שיהיו קשורים לאירועי האירוויזיון בשבת… מדובר בהחלטה שנעשית כמעט ברגע האחרון… הוועדה שצפויה לאשר את ההיתר מונה שלושה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר העבודה והרווחה חיים כץ ושר הדתות יצחק וקנין" מקור.
* הוכרזו זוכי ההאקתון אירוויזיון. הזוכים הציעו פיתוח מערכת ש"תסייע לבעלי לקויות ראייה לעקוב אחר הניקוד בתחרות האירוויזיון". מקור.
* ה-EBU השיק פודקאסט משל עצמו.
* בתגובה לקריאות לחרם על אירוויזיון 2019, חתמו שורה של אמנים ואישי ציבור בבריטניה על עצומה התומכת בקיום התחרות בישראל ושוללת את החרם. לדבריהם פעולות ה-BDS פוגעות הן בישראלים והן בפלסטינים. מקור.
* זוכה אירוויזיון 2017, סלבדור סוברל, התבטא נגד קיום האירוויזיון בישראל, כינה אותה "פלסטין" ואמר שאם היה משתתף היה עולה עם חולצה "Free Palestine". מקור.
* המשטרה הציגה את היערכותה לאירוויזיון. במהלך שבוע האירוויזיון יהיה "תגבור משמעותי של שוטרים במחוז ת"א, כשהמספר המוערך נאמד ב-8,000 עד 9,000 שוטרים שאמורים לתת את המענה הראוי, הן לאבטחת הסדר ושלום הציבור במהלך כל השבוע לכלל האירועים הקבועים בתל אביב, וכן למגוון האירועים השוטפים שהעיר תייצר." מקור.
* המעצב ז'אן פול גוטייה יגיע לישראל ויעצב את תלבושותיהן של דנה אינטרנשיונל ומדונה באירוויזיון. מקור.
* כלכליסט מדווח כי "המסעדנים ביטלו את ההשבתה בשבוע האירוויזיון" והם "החליטו למצות את המגעים שהם מקיימים וממתינים לממשלה החדשה".
* מעריב מדווח על הגלובלויז'ן: "אומנים המזוהים עם תנועת החרם על ישראל הכריזו כי יקיימו אירוע דמוי אירוויזיון אשר ישודר אונליין בשידור חי בזמן גמר התחרות בתל אביב. הופעות וקליפים ישודרו מכמה ערים בעולם, בהן, על פי הדיווחים, גם חיפה ובית לחם". בנוסף מדווח במאקו כי "ארגוני BDS מפעילים מאות בוטים וחשבונות מזויפים ברשתות החברתיות כדי לנסות לגרום לאמנים להחרים את האירוע בישראל…".
* חברת המוניות Gett "חתמה על הסכם חסות עם תאגיד השידור "כאן"" על הסעת אמני האירוויזיון. "ההסעות כוללות את שלב ההכנות, ההופעות, אירועי חצי הגמר שיתקיימו ב-14 וב-16 במאי והגמר שיתקיים ב-18 במאי, והן מוערכות במאות אלפי שקלים". מקור.
* גלובס מדווח כי "תאגיד השידור הישראלי ורב-קו אונליין הגיעו להסכמות, לפיהן החברה תעניק אלפי כרטיסי רב-קו טעונים לתיירי האירוויזיון ולמשלחות הרשמיות, לרבות האמנים ואלפי העיתונאים שיגיעו לסקר את האירוע בישראל".
* משט מיוחד ייצא "מחופי הרצליה לתל אביב שיחבר בין אירועי יום העצמאות לאירוויזיון… כמו בכל שנה, יכלול המשט כ-150 יאכטות וכלי שייט ממועדוני השייט של ישראל. אלא שהפעם, ברוח האירוויזיון בישראל, יקושטו כלי השייט בעשרות דגלי המדינות המשתתפות, למראה שטרם נראה כמוהו בחופי הארץ". מקור.
* האם זהו השיר החדש של מדונה שהפקת האירוויזיון לא אישרה לה להופיע עמו עקב העיסוק הפוליטי בו?
* הצבעת מועדוני ה-OGAE ברחבי היבשת והעולם הסתיימה. השבוע נחשפו ההצבעות של ישראל, אוסטריה, פורטוגל, נורבגיה, מלטה, טורקיה, בלרוס, אנדורה וליטא ו"שאר העולם". ניתן לראות את ההצבעות השונות כאן. אלו הן התוצאות הסופיות:

  1. איטליה – 411
  2. שווייץ – 406
  3. הולנד – 401
  4. נורבגיה – 224
  5. קפריסין – 218

ניתן לראות את לוח הניקוד המלא כאן.
* גם הצבעת מועדוני INFE הסתיימה. השבוע נחשפו ההצבעות של רוסיה, צרפת, מולדובה ו"שאר העולם". ואלו הן התוצאות הסופיות:

  1. הולנד – 201
  2. שווייץ – 157
  3. איטליה – 133
  4. רוסיה – 102
  5. קפריסין – 90

austria אוסטריה
שוחרר אלבומה של PÆNDA ,ומתוכו השיר שלא עבר את הוועדה, "Everything I'm Not":

au אוסטרליה
לפי ראיון שנתנה Kate Miller-Heidke, נציגת אוסטרליה, זמרי הליווי שלה יהיו ישראלים! מקור. הדוברים האוסטרלים יהיו הצמד Electric Fields, שסיימו במקום השני בקדם. מקור.
שוחררה גרסת רדיו של השיר האוסטרלי, שכמובן לא תהיה הגרסה הרשמית בתחרות:

azerbaijan אזרבייג'ן

Chingiz טוען כי הופעת האירוויזיון שלו תהיה משהו שלא נראה בעבר בתחרות. בנוסף, הוא ציין כי הוא ישלב לקראת סוף השיר את השירה האזרבייג'נית המסורתית, ה-Mugham.

united_kingdom בריטניה
בנוסף לזמרות הליווי שאוזכרו כאן כמלוות של Michael Rice באירוויזיון הקרב ובא, השבוע נמסר כי גם משתתפת המלודיספטיבלן בשנים 2010 ו-2011, Linda Pritchard, תהיה ביניהן.

germany גרמניה
המדינה דובקת בהליך הבחירה של "Unser Song für…" גם ל-2020, וכבר החלה לחפש את חברי פאנל ה-100.

netherlands הולנד
Wiwibloggs חשף כי השיר ההולנדי לאירוויזיון הוצבע כבר ב-2017. עם זאת, מאחר ולא שוחרר באופן מסחרי ולא הופץ פומבית באופן שנחשב "אפקטיבי", אין סכנה שייפסל. מקרים דומים אירעו ב-2013 עם השיר ההולנדי וב-2016 עם השיר האוקראיני, שזכה בתחרות כולה. מקור.

greece יוון
התקשורת היוונית מדווחת כי פרופ מיוחד הוכן בישראל וישמש את יוון בהופעתם בתחרות. במאי הופעות מ-X Factor הבריטי מעורב. האביזר הוא דוד צדדי, וככל הנראה יוקרנו או יוצגו על גביו אימג'ים שונים. סגנון הרנסנס, שהוצג בקליפ, יככב על הבמה בתל אביב, כמו גם הצבעים ורוד ולבן ומשחקי תאורה. יש אלמנטים יוונים וכאלו שמזכירים את סלבדור דאלי. מקור.
תנועת החרם הגיעה ליוון, שם שורה של אמנים ואישי תרבות חתמו על עצומה להחרים את אירוויזיון 2019, מאחר והוא מתרחש בישראל. מקור.

malta מלטה
Michela הופיעה לראשונה עם שיר האירוויזיון שלה בלייב במועדון במלטה:

slovenia סלובניה
הפרומו של הטלוויזיה הסלובנית לאירוויזיון 2019:

serbia סרביה
יצאה הגרסה התזמורתית באנגלית לשיר:

finland פינלנד
להלן הגרפיקה והאפקטים שהוצעו על ידי חברת Gravity לרשות השידור הפינית עבור ההופעה באירוויזיון. לא ברור האם הפינים אישרו את ההצעה:

מה שכן אושר הוא שיהיה שימוש ברצפת LED בהופעה.

france צרפת
לדברי Bilal Hassani, נציג המדינה לאירוויזיון, ההעמדה הצרפתית תהיה משהו שלא נראה בעבר. לפי השמועות, מדובר בהעמדה היקרה ביותר של צרפת בתחרות אי פעם.

cyprus קפריסין
מסתבר כי Tamta, נציגת יוון, החלה לסבול מכאבים כרוניים באגן החל מחודש פברואר, המשפיעים גם על רגליה. לדבריה, חשה הרבה יותר טוב עכשיו, אך הייתה משתתפת באירוויזיון גם אם המשמעות הייתה הופעה סטטית על הבמה. היא עדיין לא יודעת מה תלבש להופעת האירוויזיון. מקור.

russia רוסיה
אם להאמין לשמועה, שהזמרת Manizha הייתה אחת הבחירות של רוסיה לתחרות השנה, זהו השיר שהייתה מגיעה איתו לתל אביב:

Alsou, נציגת 2000 ומנחת אירוויזיון 2009, הייתה אמורה להיות מעניקת הנקודות השנה, אך התחרטה/הוחלפה ב-Ivan Bessonov, זוכה ה-Eurovision Young Musicians.

sweden שבדיה
בתגובה ל-171 האמנים השבדים שקראו לחרם על ישרל, ציין נציג שבדיה John Lundvik, כי אנשים אלו הם צרי ראייה, וכי התחרות היא עבור יצירת אחדות בין אנשים ולא החרמתם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.