2020: ישראל – 12 הגדולים

"הכוכב הבא לאירוויזיון" סופרת שבועיים עד לגמר, שבו תוכרע זהות נציג ישראל באירוויזיון 2020. בקשת בוודאי חוגגים את הניצחון של התחרות בקרב הרייטינג מול "האח הגדול", זאת שלאחר בשבת שלפניה ניצחה האחרונה. המנחים מבשרים למתמודדים כי הם יקבעו מול מי הם מתמודדים בדו הקרבות בשלב זה. מירי מסיקה מחליפה את איתי לוי בשולחן השופטים.

דו הקרב הראשון הוא של עדן זהר מול גאיה שאקי. עדן בוחרת לבצע את "Ain't No Other Man" של Christina Aguilera. ההופעה היא עם להקה חיה, שזה מגניב שאנחנו מקבלים הפסקה מהפלייבקים. עדן עולה עם חולצת בטן שחורה וז'קט ורוד. היא נותנת הופעה מצוינת, כמו תמיד, למרות שאני לא רואה יותר מידי התקדמות מצידה. היא טובה כמו שהיא, והיא לא הולכת להשתנות. היא נותנת גם בריקוד כשלצידה 4 רקדניות. עם "כחול" מכל השופטים, היא מסיימת עם 76%. מה שאומר, שהקהל לא התלהב. מירי מעירה לה לדייק את השירה ולעלות סולם. שירי מסכימה שהיא צריכה לאתגר את עצמה ברמה הקולית.

next_star7_27_02_eden_song_i

גאיה בוחרת לשיר את "Dance Monkey" של Tones and I. היא לובשת חולצה ומכנסיים תואמים באפור ושחור. הביצוע הקולי מצוין והיא מאד שובת לב. היא, בניגוד לעדן, מצליחה להפתיע כל פעם מחדש. היא נפתחת על הבמה. עם "כחול" מכל השופטים, היא מסיימת עם 91% ועם מקום בשלב הבא. עדן מועמדת להדחה. שירי חושבת שיש לה קול חזק מהתחלה עד הסוף, רק שהיא צריכה להשתחרר קצת על הבמה. אסף אומר שהיא צריכה לפזר יותר כיף.

next_star7_27_03_gaya_song_i

דו הקרב הבא הוא של רביב כנר מול ללי קולישקין. רביב מבצע את "גלים" של אמיר דדון. רביב לובש חולצה תכולה מכופתרת וחובש את הכובע, כמו תמיד. הוא נורא חמוד. ווקלית הוא בנישה אחרת. גם אם הוא לא זז יותר מידי, המצלמה אוהבת אותו וזה מספיק לדעתי. אם יביימו אותו יותר מידי, זה יכול להרוס. סטטיק שומע בו משהו אמריקאי של פעם. זה רוקיסטי ועדין בו זמנית. יפה מאד. אולי הביצוע הכי טוב שלו עד כה. עם "כחול" מכל השופטים, למעט שירי, הוא מסיים עם 74%. שירי אומרת שהיא לא ראתה מספיק רגש. מירי חושבת שהפלצט היה הרגע הכי מרגש בשיר. היא אוהבת את הצניעות שלו.

next_star7_27_05_raviv_song_i

ללי בוחרת לבצע את "She Wolf" של Sia. היא לובשת חצאית  כסופה ועליונית תואמת, עם ז'קט לבן. הביצוע הוא בגרסת בלדה. זה בסדר, זה יפה, זה לא מדהים. היא נוטה להסתכל למטה או לעצום עיניים והיא חייבת לזכור שהיא לא שרה בבית, אלא על הבמה. ללא הצבעה של אסף, היא מצליחה להרים את המסך. הוא מתרצה, מצביע בעדה והיא מסיימת עם 88% ועם מקום בשלב הבא. רביב מועמד להדחה. סטטיק חושב שזה היה מושלם. שירי ומירי מתלהבות מהסלסול המוזר שהיא עשתה.

next_star7_27_06_lali_song_i

דו הקרב הבא הוא של אור עמרמי ברוקמן מול עומר אליהו. אור בוחר לבצע את "Human" של Rag'n'Bone Man. אור לבוש שחורים, כולל ז'קט עור שחור. הוא טבעי מאד על הבמה ועושה את השיר מעניין, וזאת למרות שהשיר שחוק מאד. העיבוד מצוין ומחמיא לו. הוא מתפוצץ בהופעה. המבטא שלו לא מושלם וגם ווקלית זה לא השיר שהוא הכי משקיע בו, אבל האנרגיה שלו מצוינת. לא צריך הרבה כדי לביים לו נאמבר על הבמה. עם "אדום" מאסף, אור מסיים עם 81%. הקהל מאד אהב. סטטיק חושב שהלהקה מחמיאה לו, ושהוא נהיה יותר ויותר טוב. שירי אומרת שהיא מרגישה לראשונה איך זה להעריץ מישהו. אסף מסכים שהוא פנומן, אבל שבאנגלית הוא לא טוב והשיר לא ישב עליו טוב. הוא מעיר לו על המבטא. מירי חושבת שהכריזמה שלו היא חד פעמית.

next_star7_27_08_or_song_i

עומר בוחר לבצע את "תוכו רצוף אהבה" של ישי ריבו. אני מודה שישי ריבו והבלדות שלו לא עושים לי את זה. עומר לבוש כולו לבן מחויט. אני לא מסוגל להשתחרר מזה שהוא נשמע כמו זמר חתונות. במיוחד השיר הזה, נשמע כמו שיר חופה בביצוע הזה. זה קצת מתקתק ומלוקק לטעמי. יש לו קול נעים, אבל זה טכני בלבד. הוא מסיים עם 48% ו"כחול" רק משירי וסטטיק ובן אל. מירי חושבת שהקול שלו ללא דופי, אבל השיר הוא שיר של כוונה ואמת, והוא לא הגיש את הטקסט בהתאם. שירי שמעה בעיה של דיקציה, אבל היא אוהבת את הקול שלו. אור ממשיך לשלב הבא, עומר מועמד להדחה.

next_star7_27_09_omer_song_i

דו הקרב הבא הוא של אוהד שרגאי מול מורן אהרוני. אוהד בוחר לבצע את "Dangerous Woman" של Ariana Grande. אוהד לובש שחורים, עם כפפות מעור וניטים לאורך הז'קט שלו. הוא מחליט "להשתגע" ולשיר משהו שהוא שלם עמו, אחרי שהשופטים מסרו לו מסרים סותרים ובלבלו אותו. אליו מתלוות 3 דראג קווינז ודראג קינג. רואים שכיף לו, אבל ההופעה הזו לא עוברת. לא ווקלית ולא מבחינת העמדה. הוא עושה את זה מעט משעמם. אולי זה העיבוד של הלהקה, שהפעם לא עובד. לקראת הסוף הוא משתפר קולית, אבל ההופעה לא הייתה אחידה. הוא מסיים עם 61% ועם "כחול" מכל השופטים. סטטיק חושב שהוא מביא אמנות מעבר לווקל, אלא עם אמירה. מירי התרגשה. שירי חושבת שהוא מפצל את הקהל, אבל שיילך עם האמת שלו. אסף לא הרגיש אמירה או תוכן, וחושב שחסרים אמירה אינטלקטואלית ועומק. עבור הווקליות, הוא מחליט להצביע בעדו.

next_star7_27_17_ohad_song_i

מורן בוחרת לבצע את "Stone Cold" של Demi Lovato. היא ווקליסטית מצוינת. כמה פשוט, ככה נכון. שומעים את הניסיון, את האינטיליגנציה המוזיקלית, את הכאב ואת האהבה למוזיקה. זה לא רק רעב לבמה, זו תשוקה למקצוע. לצד הדואט שלה עם עדן אלנה, זו הייתה ההופעה הכי טובה שלה עד כה. היא מקבלת "כחול" מכל השופטים ומסיימת עם 88% ועם מקום בשלב הבא. אוהד מועמד להדחה. שירי חושבת שהיא זמרת ענקית ופורצת בבכי. בנאל ואסף מקנאים בה. קרן חושבת שהיא הולכת לזכות בתחרות.

next_star7_27_12_moran_song_i

דו הקרב הבא הוא של עדן אלנה מול דוראל סעדון. עדן בוחרת לבצע את "Locked Out of Heaven" של Bruno Mars. היא לובשת חליפת מכנסיים חושפת כתפיים באפור מנצנץ. עמה שתי רקדניות. נסחפתי אחרי הקצב, היא נשמעת מצוין, לעיתים צועקת, אבל משחקת על הבמה. היא הראתה בשבועות האחרונים צד אחר שלה. מאד טובה. עם "כחול" מכל השופטים, היא מסיימת עם 90%. אסף חושב שבימתית זה היה נהדר, אבל ווקלית זה לא תמיד היה מדויק. מירי רוצה לראות אותה באירוויזיון.

next_star7_27_15_eden_elena_song_i

דוראל בוחר לשיר את "Titanium" של Sia. זה עוד שיר שאני כבר לא יכול לשמוע. הביצוע הוא בסגנון בלדת פסנתר. הוא שר טוב, אבל משהו שם קצת flat לדעתי, קצת לאה. שירי חושבת שהוא נשמע כמו זמר מהמצעדים. עם "כחול" מכל השופטים, הוא מסיים עם 85%, והוא כעת מועמד להדחה, לעומת עדן שעולה לשלב הבא. מירי שמעה דיוק והתכוונות.

next_star7_28_01_dorel_song_i

דו הקרב האחרון הוא של  לואי עלי מול אלה-לי להב. לואי מחליט לשיר את "איסלנד" של שלמה ארצי. לואי, גם הוא, עולה לבוש שחורים עם ז'קט עור. זה נורא מוזר, כי השיר המקורי הוא אחד היפים מהשירים החדשים של ארצי. המלודיה קצת הולכת לי לאיבוד. העיבוד הוא יותר מזרחי-ערבי, שזה יפה, אבל משהו שם לא יושב עד הסוף. הוא מצוין ווקלית, אך העדפתי את הביצוע שלו לשיר של אמיר דדון. הקהל לא כל כך אהב. עם "אדום" מאסף ו"כחול" מכל השאר, הוא מסיים עם 62%. אסף לא מצליח להבין את זה. מירי חושבת שזה היה פנומנלי. סטטיק אוהב את האופן שבו הוא מגיש את הטקסט.

next_star7_28_03_luai_song_i

אלה-לי בוחרת לבצע את "Toxic" של Britney Spears. זה שיר שבוצע המון בריאליטי-שירה, היא תהיה חייבת לחדש או לצאת מגדרה. היא לובשת חצאית מנצנצת צמודה וקוקו א-לה אריאנה גרנדה. הביצוע לטעמי לא מתרומם, מעט צעקני והיא לא נוכחת. זה היה מאכזב, אבל היא מצליחה להרים את המסך ולסיים עם 80% ועם מקום בשלב הבא, למרות "אדום" מאסף. לואי מועמד להדחה. קרן חושבת, שהיא לא נפלה מהרף שלה. אסף חושב שהשיר לא הוציא את האיכויות שלה ושהשילוב עם הלהקה לא היה טוב. מירי מבקשת שתקפיד לבחור שירים שהם במידה שלה.

next_star7_28_05_elali_song_i

להלן תוצאות שלב דו הקרב השלישי:

 1. גאיה שאקי – 91%
 2. עדן אלנה – 90%
 3. ללי קולישקין – 88%
 4. מורן אהרוני – 88%
 5. אור עמרמי ברוקמן – 81%
 6. אלה-לי להב – 80%
  דוראל סעדון – 85%
  עדן זהר – 76%
  רביב כנר – 74%
  לואי עלי – 62%
  אוהד שרגאי – 61%
  אוהד שרגאי – 53%
  עומר אליהו – 48%

השופטים מחליטים להציל מהדחה את אוהד שרגאי, לואי עלי, דוראל סעדון, רביב כנר ועדן זוהר. מה שאומר שעומר אליהו מסיים את דרכו בתחרות.

ניתן לצפות בפרקים המלאים כאן וכאן.

קבלו את 11 הגדולים, אשר אחד מהם יהיה לנציג ישראל באירוויזיון 2020 ברוטרדם:

collage (1)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.