2021: דנמרק – סקירת שירי ה-Dansk Melodi Grand Prix

דנמרק תערוך את הקדם השנתי שלה בעוד פחות מ-24 שעות. 8 שירים יתמודדו בקדם המקומי על ייצוג המדינה באירוויזיון 2021. הזוכה ייבחר בהצבעה של הקהל בלבד, בשני סבבי הצבעה, כאשר בשלב השני, שלושה שירים יעפילו להתחרות בסופר-גמר. מי ימשיך את דרכם של Ben & Tan, אשר זכו בקדם 2020, אך לא זכו לנסוע לרוטרדם? להלן סקירת שירי הקדם:

Chief 1 & Thomas Buttenschøn – Højt over skyerne – השיר נכתב על ידי הצמד ועל ידי Nermin Harambasic הנורבגי, אשר כתב בעבר את "Hurricane" לקדם הדני ב-2017 ואת "Angels To My Battlefield" ב-2018. כתב לקדם הנורבגי ב-2012 את "Elevator". הוא כתב ל-Ricky Martin & Maluma, Girls' Generation , Eric Saade ועוד. במידה ויזכו בקדם, ישירו את השיר באנגלית באירוויזיון.
השיר נשמע כמו פאוור-פופ משנות השישים המאוחרות, שהושר על ידי להקות בנים. פופ קצבי, שמח ואנרגטי, אבל לא הכי פרשי שיש. זה מסוג השירים שמאפיינים את דנמרק באירוויזיון. למלמ"י, חסר אישיות ומנותק מכל קונטקסט מוזיקלי. הם שלחו שיר דומה ב-2015 וזה לא נגמר טוב עבורם. לחיוב אציין שהפזמון של השיר קולח וקליט מאד. 3/5.

Nanna Olivia – Hvileløse hjerter – השיר נכתב בין היתר על ידי Anna David, שהתמודדה בקדם 2014 עם השיר "It Hurts". עוד בין הכותבים Casper Lindstad, אשר כתב לקדם הדני ב-2013 את "Rejs Dig Op".
מדובר באלקטרו-פופ חמוד מאד, מודרני, עם רטרו לניינטיז. ההפקה מוכרת, ביט שמשמש הרבה שירים בשנים האחרונות. לא יודע עד כמה זה יכול להיות אפקטיבי באירוויזיון. זה שיר קדמים טיפוסי, כזה שלא מגיע לעולם לתחרות עצמה. זה לא סוחף מספיק וקשה לי לדמיין את זה ממלא את האולם או מרים אותו. זה להיט רדיו נחמד, אבל לא מעבר. 3/5

The Cosmic Twins – Silver Bullet – בין כותבי השיר Lise Cabble, מי שהייתה בין היתר בין הכותבים של זוכה אירוויזיון 2013, "Only Teardrops" בביצוע Emmelie de Forest, של "New Tomorrow" בביצוע להקת A Friend in London, אשר סיים במקום החמישי באירוויזיון 2011 ושל "Fra Mols til Skagen" בביצוע Aud Wilken, אשר סיים במקום החמישי באירוויזיון 1995. ב-2019 כתבה שירים לקדמים של ליטא, בריטניה ושבדיה. בשנה שעברה כתבה לקדם הדני את "Human" של Jasmin Rose feat. RoxorLoops. עוד בכותבים Gisli Gislason, שהיה מכותבי "Faith" לקדם בשנה שעברה.
השיר נפתח בצליל סקסופון, משל היה זה פתיח של סדרה אמריקאית באייטיז-ניינטיז. לאחר מכן, השיר הופך להיות פופ-האוס קצבי ומיושן, שנשמע כמו שיר מועדונים מהניינטיז. זה נשמע כמו ריג'קט מלודיפסטיבלני, שלא טרחו אפילו לתת לו הפקה עדכנית או מעניינת. השיר מיצה עצמו עבורי אחרי דקה וחצי. האם Lise Cabble מאבדת את זה? לצערי יש לשיר סיכוי לזכות בקדם. 2/5.

Claudia Campagnol – Abracadabra – בין כותבי השיר Melanie Wehbe השבדית, שהשנה הייתה מכותבי השירים של Patrick Jean ו-Julia Alfrida במלודיפסטיבלן. ב-2020 הייתה מכותבי זוכה מלודיפסטיבלן 2020, "Move" של The Mamas. הייתה מכותבי השיר של Lina Hedlund במלודיפסטיבלן 2019. הייתה בין הכותבים של השיר "Glow" של Manda במלודיפסטיבלן 2014. עוד בכותבים Emil Lei, שהיה אחד מכותבי השיר הדני לאירוויזיון 2019, "Love is Forever" בביצוע Leonora, והשיר הדני לאירוויזיון 2020 שבוטל, "Say Yes" בביצוע Ben & Tan.
מדובר בזמרת ג'אז, אבל השיר הזה הוא בלדת פסנתר בעלת מלודיה פריכה וצליל פופי מעגלי. הקול של Campagnol עולה לפלצט ומשתנק בפזמון, מה שנותן לשיר את האפקט האמוציונלי שלו. זה נשמע מאד לא דני, חצי שיר ממחזמר, חצי הופעת רחוב. בפזמון השני היא מעלה הילוך בשירתה ובנגינת הפסנתר. עד כה זה נשמע כמו הבחירה הטובה ביותר שהדנים יכולים לעשות הערב, אבל זה גם יכול לסיים כמו אירלנד 2015. 3/5.

Mike Tramp – Everything Is Alright – ייצג את דנמרק ב-1978, כסולן להקת Mabel. ציין מספר פעמים בעבר, שהוא מתחרט שלקח חלק בקדם של 1978. ב-1980 כתב שיר לקדם, אך לא הוזמן עוד להשתתף בו עד השנה. את השיר כתב בעצמו.
אז מסתבר שהשנים עשו טוב לקול של מר Tramp. בלדת פופ-רוק-קאנטרי. זה מאד אמצע הדרך. הסקנדינבים משום מה מרגישים בבית עם שירי קאנטרי כאלה, אני אף פעם לא הבנתי למה. אחרי דקה הבנת את הפואנטה של השיר, הוא צפוי נורא ואני מתקשה לראות אותו בולט על בימת הקדם. השיר לא מתפתח והאווירה עצמה מנומנמת. 3/5.

Fyr & Flamme – Øve os på hinanden – השיר נכתב על ידי אחד מחברי הלהקה Laurits Emanuel.
מדובר בפייבוריטים לזכייה. האם הם יקחו את הקדם? מדובר בלהיט פופ-אייטיזי לפנים, שיכולתם לשים אותו בקדם הדני אי שם ב-1987 ולא הייתי שם לב בהבדל. בניגוד לשירי רטרו אחרים, השיר הזה ממש נשמע כאילו הוא יצא מהתקופה של שיער נפוח וכתפיות. אני יכול להבין למה זה פייבוריט; יש לזה פזמון של שלאגר דני טיפוסי וסאונד אירוויזיוני של פעם. איך זה ייראה על הבמה ברוטרדם? מי יצביע לזה באירופה? אין לי תשובות. 3/5.

Emma Nicoline – Står lige her – הוזמנה על ידי רשות השידור לקחת חלק בקדם. היא בין כותבי השיר לצד Patricia Namakula Mbabazi מההרכב Alien Beat Club. עוד בין הכותבים Jeppe Pilgaard, שהיה ב-2017 מכותבי "Hurricane" לקדם הדני. כתב בעבר ל-Viki Gabor ולאחרים.
אם כבר לעשות שיר פופ רטרואי, אני מאמין שזו הדרך. לשיר הזה יש צליל יותר אירופאי כללי ולא דני כמו לשיר הקודם. הפזמון מגניב והמנוני, ההפקה נאמנה לתמה האייטיזית והקול של Nicoline מביע אינטליגנציה מוזיקלית. "Står lige her" הוא שיר הקדם הדני הראשון שנכנס למצעד ההשמעות במדינה עוד לפני הקדם. האם זה אומר משהו על סיכויי זכייתו בקדם? אני רוצה להאמין שכן, אבל החובבים הדנים סקפטים. 3/5.

Jean Michel – Beautiful – נולד בהאיטי וגדל באיי פארו להורים מאמצים. התמודד ב-X Factor המקומי. בין כותבי השיר Johannes Nymark, חבר להקת Lighthouse X לשעבר ומנחה הקדם בעבר. כותבת נוספת היא Clara Sofie Fabricius, אשר הייתה מכותבי "Kiss Like This" לקדם הדני ב-2019, "Holder Fast I Ingenting" לקדם הדני ב-2018.
זה נשמע כמו קלישאה של שירי קדם, החל מהמילים המעצימות, שכבר נמאס לי מהן, וכלה במלודיה השבלונית, ששמענו בכל כך הרבה קדמים, מהונגריה ועד שבדיה. התמה של "אנחנו יפים ומושלמים כמו שאנחנו" היא יפה וראויה, אך מיצתה את עצמה וכבר לא עובדת על אף אחד. הדרופ האלקטרוני אחרי הפזמון הוא שוב, משהו שהיה מגניב לפני 7 שנים, וכבר מזמן יצא מהאפנה. אני לא חושב שזה ייבחר, אבל אם כן, אי אפשר יהיה להציל את דנמרק מהישארות בחצי הגמר. 2/5

להלן דירוגי לשירי הקדם:

  1. Emma Nicoline – Står lige her
  2. Claudia Campagnol – Abracadabra
  3. Fyr & Flamme – Øve os på hinanden
  4. Nanna Olivia – Hvileløse hjerter
  5. Chief 1 & Thomas Buttenschøn – Højt over skyerne
  6. Mike Tramp – Everything Is Alright
  7. The Cosmic Twins – Silver Bullet
  8. Jean Michel – Beautiful

הייתי שמח לראות את Emma Nicoline ברוטרדם, ואולי הצלחתה ברדיו הדני תאפשר את זה, שכן הקהל כבר אמור להכיר את השיר. כרגע נראה שהפייבוריטים הם Fyr & Flamme, לצד The Cosmic Twins. עם זאת, יודעי דבר מספרים שהקדם השנה פתוח מאי פעם ועשוי להפתיע.

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.