2021: בולגריה – Victoria מציגה את בחירתה לאירוויזיון, "Growing Up is Getting Old"

הפייבוריטית של אירוויזיון 2020 גאה להציג. בולגריה בחרה ב-"Growing Up is Getting Old" כשיר הבולגרי לאירוויזיון. השיר מציג את ההתבגרות כתהליך כואב, ורומז להתמודדות עם דיכאון וחרדה.

המבצעת
כתבתי על Victoria כאן, אך הנה הדברים שוב: Victoria היא Victoria Georgieva, נולדה ב-1997, בוארנה, בולגריה. היא החלה לשיר בגיל 11. היא לקחה חלק בתור ילדה בפרויקט "Angel Voices". היא נבחנה לעונה השלישית של X Factor הבולגרי ב-2014, אך לא עברה את האודישן. היא התקבלה לעונה השלישית של התכנית ב-2015 וסיימה במקום השישי.
ב-2016 הצטרפה ל-Monte Music וביוני באותה שנה הוציאה את סינגל הבכורה שלה "Nishto Sluchayno" לאחר מכן שחררה את הסינגל "Nezavarshen roman". ב-2020 נבחרה באופן פנימי להיות הנציגה הבולגרית לאירוויזיון. מאוחר יותר הוצג שירה "Tears Getting Sober". ערב ביטול התחרות, היה ממוקם השיר במקום הראשון בסיכויי הזכייה. זמן קצר אחרי ההודעה על ביטול אירוויזיון 2020, הודיעה רשות השידור הבולגרית כי Victoria תהיה הנציגה של המדינה לתחרות גם ב-2021.

השיר
"Growing Up is Getting Old" נכתב בין היתר על ידי Victoria Georgieva עצמה. עוד בכותבים, Maya Nalani הבריטית, Helena Larsson השבדית ו-Oliver Björkvall השבדי. בסקירת השירים כתבתי: "השיר נפתח בצלילי כינורות, וממשיך ככזה, כאשר תקתוק שעון מלחיץ מעטר אותו. זה קצת חסר אישיות, כי גם השיר הזה מנסה לשחזר את הקסם הראשוני של "Tears Getting Sober", אך פחות מרגש ומאד לא מיידי. אני מעריך את ההפקה התזמורתית, היא באמת יפהפייה, זה נותן נפח לשיר, אבל זה לא מספיק. 3/5."
Victoria אישרה כי השיר הוגש לוועדה ב-2020, אך נדחה ולא נבחר לייצג את בולגריה בזמנו. בפברואר הושקה פלטפורמה מיוחדת בה חובבים ואחרים הביעו את דעתם על ששת השירים, אשר Victoria הציגה כמועמדים לייצג את בולגריה באירוויזיון. לדבריה, שני השירים שזכו לתגובות החיוביות ביותר היו "Growing Up is Getting Old" ו-"Imaginary Friend". משניהם, רשות השידור הבולגרית, חברת התקליטים, קבוצת המיקוד והצוות של Victoria הכריעו כי הראשון יהיה השיר אותו תשיר הזמרת ברוטרדם.
השיר הושווה לסגנון של Billie Eilish, Regina Spektor, Lana del Rey, לשירי חג המולד ולשירים מסרטי דיסני. באופן משעשע ועצוב למדי, הקליפ הרשמי לשיר נפתח בסצינת רטרו, בה קריין חדשות בריטי בשחור לבן מבשר על ביטול האירוויזיון אשתקד. השיר מתחיל בנגינת כינורות נוגה, המתחלפת בשירתה של Victoria על רקע נגינות כינור קצובות. כמו בכל שיריה, הזמרת שרה בקול אלטו סופרן עדין. בפזמון, היא שרה על רקע פסנתר וקולה עולה לגבהים. קולות הרקע, שהם קולותיה המוקלטים של Victoria, מלווים אותה החל מהבית השני. המלודיה מתקתקה ועצובה. ב-C Part יש ניסיון להגברת הדרמה עם אווירת דיסני. בפזמון קולות הרקע מתגברים, וגם קולה של Victoria, אבל זו ההפקה העשירה, והכבדה מעט, שעושה את ההבדל, ושצפויה להיות הרכיב המשפיע בקרב על קולות צופי האירוויזיון. השיר מסתיים בשורת אקפלה.
מילות השיר מתארות שוב מצב של עצבות מילניאלית, המתרפקת על עצמה. הדוברת מספרת כי היא משחקת טטריס עם רגשותיה, כלומר מנסה לעשות בהם סדר, אבל זה מאתגר וחמקמק כמו משחק טטריס. היא מנסה להחביאם, אבל רוחות חלולות גורמות לנשמתה להישפך ממנה, כמו כלי קיבול גדוש, שלא מסוגל להכיל בתוכו כל כך הרבה. עכשיו הזמן נגמר, היא רוצה לסגור את כל דלתות הבית ולהיות לבד. רק לבד היא תשרוד. היא ניסתה להשיג יותר ועכשיו היא משלמת את המחיר, מחיר החרדה. כעת היא תוהה לאן נעלמו כל הרגשות שלה. האם החרדה שיתקה אותה והיא נעשתה קהה לרגשותיה? בפזמון היא מציינת כי מערכת העצבים כואבת והחרדה מתישה, ההתבגרות מיצתה את עצמה. נשמע שהיא מדברת על כאבי גיל ההתבגרות. היא לא מבינה כיצד היא מחזיקה כל כך הרבה רגשות בפנים. היא נוהגת בזהירות, כי היא נבהלת מכמות הרגשות והפחדים שהיא מחזיקה בפנים. הכל מאד overwhelming. היא רגילה להרפות ולטבוע, כי השדים שלה כבר יודעים איפה הדמעות נמצאות וכיצד לשחרר אותן. ב-C Part היא כבר נשמעת יותר אופטימית, ואפילו חושבת על פתרון אפשרי, יש לה תקווה. אם תיקח רגע להותיר את דאגותיה מאחור, אולי תוכל לרמוס את "מימי הזמן", ביטוי סתום, שאולי מתייחס לזמן ההתבגרות, אשר נחווה בשיר כטראומטי. בפזמון האחרון היא פונה למאזין, שכנראה הוא בן גילה. כל השיר היה אקספוזיציה, תיאור מצבה, רק על מנת להגיע לשורה התחתונה, שהיא, אם אני יכולה לעבור את זה, כך גם אתה. אתה שווה את המאמץ, ולקום ולעמוד על הרגליים זה כל מה שיש לך, זה כל מה שיש לכולנו, גם אם נדמה לנו שאנחנו בתחתית ואין לנו מוצא.
בולגריה צפויה להשתתף ב-20/05 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2021 ולהעפיל לגמר. המדינה נמצאת במקום הרביעי בסיכויי הזכייה לפי אתר ההימורים William Hill. אני רואה את השיר משתחל לטופ 10 ברוטרדם, אבל בספק רב אם השיר יכול להיכנס לטופ 5. הוא לא קומפטטיבי כמו שירה מהשנה שעברה, גם אם הוא הקרוב ביותר אליו מבחינת מבנה וסגנון מוזיקלי.

מילות השיר באנגלית, מתוך genius.com, ולאחר מכן תרגומן לעברית:

Growing Up is Getting Old

Playing Tetris with my feelings
Tryna keep them all inside
Hollow shadows and my soul is spilling over
I'm out of time, mmm-mmh
Closing every door, wanna be alone
Lonely is a way that I survive
Sick of wanting more, sitting on the floor
Wondering where all my feelings go

Nervous system's aching
Growing up is getting old
Anxiety is draining
Getting up is growing old

Don't get it
There's an ocean of emotion that I'm carrying inside
I am cautious
'Cause I've never understood how so much can fit in little me
Star-crossed soul (Hmm-hmm)
And I'm used to letting go (Used to letting go)
Sink deeper in the flow of it
My demons know (Mmm-mmh) еxactly where my fears
Arе hiding all my tears

I'm torn by nervous system's aching
Growing up is getting old
Anxiety is draining
Getting up is growing old

And if I ever take that second to leave my worries behind
Maybe I could tread the waters of time
Get out of my mind

(Growing up is getting old)
Growing up is getting old
(Getting up is growing old)
Getting up is growing old

If your world is breaking
And growing up is getting old
Know that you're worth saving
And getting up is all you've got

ההתבגרות מיצתה את עצמה

משחק טטריס עם הרגשות שלי
מנסה להשאיר אותם חבויים
צללים חלולים ונשמתי נשפכת
נגמר לי הזמן, מממ-ממ
סוגרת כל דלת, רוצה להיות לבד
בודדה, זו דרך שאני שורדת
נמאס לי לרצות יותר, לשבת על הרצפה
תוהה לאן כל הרגשות שלי נעלמו

מערכת העצבים דואבת
ההתבגרות מיצתה את עצמה
החרדה מייבשת
ההתבגרות מיצתה את עצמה

לא מבינה
יש אוקיינוס ​​של רגש שאני נושאת בתוכי
אני זהירה
כי מעולם לא הבנתי כיצד כל כך הרבה יכול להשתלב באני הקטנה
נשמה חסרת מזל (הממ-הממ)
ואני רגילה להרפות (רגילה להרפות)
שוקעת עמוק יותר בזרימה של זה
השדים שלי יודעים (מממ-ממ) בדיוק איפה הפחדים שלי
מסתירים את כל הדמעות שלי

אני קרועה בין מערכת העצבים הדואבת
ההתבגרות מיצתה את עצמה
החרדה מייבשת
לקום מיצה את עצמו

ואם אי פעם אקח את השנייה הזו כדי להשאיר את הדאגות שלי מאחור
אולי אוכל לדרוך במי הזמן
צא ממחשבותיי

(ההתבגרות מיצתה את עצמה)
ההתבגרות מיצתה את עצמה
(ההתבגרות מיצתה את עצמה)
ההתבגרות מיצתה את עצמה

אם העולם שלך נשבר
וההתבגרות מיצתה את עצמה
דע שאתה שווה הצלה
ולקום זה כל מה שיש לך

הקליפ הרשמי של השיר:

הופעה חיה של השיר:

8 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.