2022: ישראל – אקס פקטור לאירוויזיון – הבוגרים וההרכבים בשלב ארבעת הכיסאות

בפרק הנוכחי, תשעת חברי הנבחרת ישירו עבור מקום על הכיסא, שיבטיח להם מקום בשלב הבא. רק ארבעה מתמודדים/הרכבים יעפילו לשלב הבא. להזכירכם, שופטי העונה הם מרגול, רן דנקר, אביב גפן, מירי מסיקה ונטע ברזילי. מנחת התחרות היא לירון ויצמן. את הבחירות הערב תקבלנה המנטוריות של הנבחרת, מרגול ומירי מסיקה. התמונות בתמונת הנושא צולמו על ידי אוהד קב.

תכנית 21 – שלב ארבעת הכיסאות:
המתמודדת הראשונה היא קמא קמילה. מירי מבקשת שתביא נוכחות פשוטה. היא מבצעת את "Crazy" של Gnarls Barkley בגרסה של נינט ורד בנד. זה מאד תיאטרלי, אבל ניכר שזה עובד על מירי. קמילה היא עוף מוזר, וכדאי לה להשתמש בזה לטובתה. היא נותנת את הנשמה בביצוע, וזה נע בין כאב אמיתי שיוצא על הבמה לבין משהו משוחק. לא הצלחתי לשים על זה את האצבע. מירי חושב שהייתה מעולה, ושהיא מאמצת את המשוגעות שלה. רן חושב שהביצוע שלה מסקרן, ושמגיע לה כיסא. אביב ראה שם צבעים של Annie Lenox והוא הרבה יותר האמין לה מהפעם הקודמת. מרגול חושבת שהיא הייתה נפלאה. מרגול ומירי נותנות לה את כיסא מס' 1.

המתמודדים הבאים הם עדי כהן ולירון לב. מירי אומרת להם לפני ההופעה כי אם יעברו, אולי בהמשך יקבלו מקום כל אחד בנפרד. הם מבצעים את "When We Were Young" של Adele. הבעיה שלי איתם, זה שהם לוקחים כל שיר, עם ייחוד, והופכים אותו למאד מאד פרווה וגלגל"צי. מרגול מתרשמת מהשליטה של לירון. אני לא מתלהב, ואין לי יותר מידי מה לעשות עם זה. זה מעין ג'יין בורדו לבני ה-40+. השופטים קמים להריע להם. רן חושב שהם קסם מהלך ביחד ושהם נוגעים בו. נטע אומרת שזה היה סאחי (צודקת!), אבל שזה טוב. אביב חושב שמשהו בשירה שלהם מאד מנחם. מירי רואה בהם משהו נקי וזך. הם מקבלים את כיסא מס' 2.

המתמודדים הבאים הם עידו בי וצוקי. הם מביאים נגן בגלמה לחיזוק. הם שרים שיר שלהם בשם "מה ציפית?". נטע אמרה על המתמודדים הקודמים שהם סאחים, אז מה נגיד על עידו בי וצוקי? ניכר שהיא נהנית. אני מעריך את הכישרון שלהם, וזה חשוב לתת מקום למגוון סגנונות, אבל אם אני מסתכל קדימה, אז מה הם יכולים להביא לאירוויזיון? זה פשוט לא יעבוד. רן חושב שהם כיפים ומשמחים, אבל לתחושתו עידו בי לא יכול להחזיק את הבמה של האירוויזיון. אביב ראה בזה משהו חלבי ובלי סטייל. נטע חושבת שזה לא מספיק לבמת האירוויזיון. מירי מחמיאה להם על הכריזמה והחריצות, אבל הם לא שם לדבריה. מרגול ומירי מחליטות לא לתת להם כיסא, והם מסיימים את דרכם בתחרות.

המתמודדת הבאה היא לינט. היא בוחרת לבצע את "חומות חימר" של מרגול. בטורקית השיר נקרא "Yalnız Değilsin". הביצוע, כמו כל ביצוע אצל לינט, מדויק, דרמטי ומצמרר. גדולה מהחיים, מלאת אש ועוצמה. דיווה אמיתית. בסוף השיר היא עוברת לשילוב של עברית וטורקית. הצטמררתי עד עמקי נשמתי. אני מת לדעת מה היא תשיר בהמשך. מרגול אומרת שזה כבוד בשבילה שהיא שרה את זה. נטע חושבת שהיא מלכותית. אביב חושב שהיא שרה מדהים. לינט מקבלת את כיסא מס' 3.

המתמודדות הבאות הן סטיבי ג'ון. הן בוחרות לשיר את "I'm So Excited" של The Pointer Sisters. הן מהמתמודדות הפחות בולטות בליינאפ. הביצוע מתחיל בקולות soulful, שלא שמענו מהן בביצוע הקודם. בהמשך הן חוזרות לאלמנט שלהן, שהוא יותר ביצוע ווקלי נשי הרמוני בקולות אלטו סופרן. מרגול חושבת שהן מדויקות. זה ביצוע טוב, אבל חוץ מלשיר Adult Contemporary, אני לא יודע מה הם יוכלו להביא לבימת האירוויזיון. נטע חושבת שזה היה מדהים ובטוב טעם. מירי שמעה קווינטות מתנגשות. רן חושב שיש ביניהן פער כשהן שרות לחוד. אביב פחות התרשם וראה בזה משהו מידי שמרני. מרגול ומירי מחליטות, בעיקר בלחץ של מרגול, לתת להן את כיסא מס' 4.

המתמודדת הבאה הוא מאיה סימנטוב. היא מבצעת את שירה "Alone". היא נשמעת טוב, וברור שהיא יודעת מה היא עושה ומאד מוזיקלית, מאחר וכתבה והלחינה את השיר בעצמה. עם זאת, על הבמה הקסם שלה מפציע ברגעים בודדים, אבל לא נמצא שם לאורך כל השיר כמו למשל בביצוע של לינט. השופטים נראים מבולבלים. אביב חושב שהיא מדהימה ועוצמתית. מרגול חושבת שהיא הפגינה סופר ווקאל, עם שירה בוגרת ואינטיליגנטית. רן הרגיש שהיא שרטה אותו. מירי חושבת שהיא מרגשת. מרגול ומירי מחליטות לתת לה את כיסא מספר… 4. סטיבי ג'ון הולכות הביתה.

המתמודד הבא הוא שימי תבורי. האיש והאגדה. הוא בוחר לשיר את "Without You" של Badfinger. בחירה מאד מוזרה של שיר. האנגלית לא יושבת עליו טוב, אז למה לא להישאר באלמנט שלך? כמובן, שהוא מפגין את היכולות הווקאליות המצוינות שלו. כמה גברים בגילו יכולים להגיד שהם יודעים לשיר כך? עם זאת, זה היה מאד מאד טכני. אנחנו יודעים מי זה שימי תבורי ואיך הוא יודע לשיר. עם כל האהבה והכבוד לו ולדור שלו במוזיקה הישראלית, אני חושב שעדיף להיפרד ממנו בשלב זה. רן אומר שיש לו קול עצום והוא מרגש בעיניו. נטע גם היא מרעיפה מחמאות, אך חושבת שהביצוע לא התאים לו. מרגול חושבת שהוא לא צריך את האירוויזיון. מירי מסכימה עמה, ואנחנו נפרדים משימי.

המתמודדים הבאים הם רון ושירן. מרגול לפני ההופעה עדיין טוענת, שהמוזיקה שלהם לא תימנית. בסדר. הם מבצעים את "Hotline Bling" של Drake. האינטרו הוא פחות היפ-הופי ויותר Soul. בהמשך שירן עוברת להיפ-הופ, בעוד רון נותן בעיבוד התימני-אלקטרוני. היא מדהימה כפרפורמרית, אבל אני מודה שזה קצת חתול בשק. זה יכול ללכת לכל כיוון באירוויזיון. השופטים נהנים מאד וקמים לרקוד. נטע חושבת שזה היה טוב מהאודישן הראשון ומחמיאה לשירן במיוחד. רן מחמיא על הגרוב. אביב חושב שזה היה פסיכי. מרגול חושבת שההופעה הנוכחית טובה בהרבה מהקודמת. מירי חושבת שזו הוכחה שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה מוזיקלית. מרגול ומירי מחליטות לתת להם כיסא, אבל של מי? מרגול רוצה לוותר על מאיה סימנטוב, בעוד מירי חושבת שצריך לוותר על עדי ולירון. רן ושירן מקבלים את כיסא מספר… 4. מאיה סימנטוב הולכת הביתה.

המתמודדים האחרונים להערב הם טרנטה גרוב מאשין. לפני ההופעה, מרגול שופעת מחמאות, וטוענת שהם הדבר האמיתי. הם מבצעים שיר שלהם בשם "Make Hafla (Not War". אני מאד מעריך אותם, והייתי הולך להופעה שלהם בכיף, אבל, וזה אבל גדול, באירוויזיון יאכלו אותם בלי מלח. כמו בהופעה הקודמת, גם השיר הזה הוא שילוב של מזרחית, רגאיי ומוזיקה אלקטרונית. הם טובים במה שהם עושים, אבל למען האמת השיר לא מספיק חזק. אם ירצו לתת להם מקום, זה רק במקום לירון ועדי. גם הפעם השופטים קמים ורוקדים. מירי חושבת שזה לאירוויזיון, במיוחד השיר הזה. לדבריה זה הכי טוב שיש. אביב מודה שהוא לא אוהב את הז'אנר, אבל זה עשוי טוב. מרגול ומירי מחליטות לתת להם כיסא. הן מחליטות להיפרד מעדי ולירון. טרנטה גרוב מאשין לוקחים את כיסא מס' 2.

לפתע מרגול ומירי מתחרטות. רן מציע לשלוח את קמא קמילה הביתה. אחרי התייעצות קצרה ביניהן, הן מחליטות לשלוח את קמא קמילה הביתה. עדי כהן ולירון לב לוקחים את כיסא מספר 1.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. עדי כהן ולירון לב
  2. טרנטה גרוב מאשין
  3. לינט
  4. רון ושירן

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.