2022: ישראל – סיקור גמר "אקס פקטור לאירוויזיון"

ארבעת הפיינליסטים של ה"אקס פקטור לאירוויזיון" הגיעו לישורת האחרונה. כל אחד הגיע לגמר עם שיר אחד, אשר מתוכם ייבחר השיר הישראלי לאירוויזיון 2022. התוצאות יהיו היא על פי הצבעת צוות השיפוט, שופטי אקס פקטור והקהל.

ארבעת המתמודדים פותחים את הערב. אלי חולי מבצע קטע מ"אבניבי", ענבל ביבי מ"הללויה", ספיר סבן מ"דיווה" ומיכאל מ"Toy". לפני כן מופיעים מונולוגים שלהם על רקע הקריירות הקודמות שלהם לפני האקס פקטור. לירון ויצמן פוסעת לבמה עם ארבעת הפיינליסטים ופותחת בדברים.

דו הקרב הראשון הוא של ענבל ביבי מול מיכאל בן דוד.

ענבל ביבי – The Winner Takes It All – ענבל מבצעת את השיר בגרסה מבולגנת למדי, הנעה בין RnB לדאנס-פופ. היא מזייפת ללא הכרה, ולוחצת חזק מידי. חבל. לא נשמע שהיא מבינה על מה היא שרה.

מיכאל בן דוד – שני משוגעים – אם להשוות לזוגתו לדו קרב, הרי שמיכאל היה הרבה יותר טוב. הוא לובש חליפה בצהוב-ירוק זרחני. השיר מקבל גרסת בלדה גדולה מהחיים. אחרי הפזמון הראשון, השיר מקבל קצב פופ-האוס ובן דוד נותן בכוראוגרפיה. הוא בדוק זכה בחצי הגמר הזה.

ועכשיו לתוצאות. מרגול מעניקה את הניקוד שלה למיכאל. מירי מעניקה את הניקוד שלה למיכאל. אביב מעניק את הניקוד שלו גם לענבל. נטע נותנת את שלה למיכאל, וכך גם רן.

חברי הוועדה המקצועית מעניקים 25 נקודות למיכאל.

הצופים מעניקים 24 נק' לענבל ו-26 נק' למיכאל.

מיכאל עולה לשלב הסופי.

דו הקרב הבא, הוא של ספיר סבן מול אלי חולי.

ספיר סבן – בדד – השיר מקבל עיבוד דרמטי משהו, משל היינו בפסטיבל סנרמו. סבן נותנת הופעה מהפנטת, בפזמון היא קצת מזייפת, אבל חוזרת לעצמה.

אלי חולי – I'll Be There For You – בחירה משונה, או שלא… זה שיר הנושא של הסיטקום "חברים" מהניינטיז. הוא עולה לבוש בשחור, כולל מכנסיים דמויי עור. זה ביצוע בסדר, אבל השיר למלמ"י ולא מתאים לביצוע גמר לדעתי. לרגע דמיינתי אותו בפסטיבל סנרמו, הוא באמת פרפורמר מצוין.

ועכשיו לתוצאות. רן מעניק את הניקוד שלו לאלי. מרגול מעניקה את הניקוד שלה לספיר. מירי מעניקה את הניקוד שלה לאלי. אביב מעניק את הניקוד שלו גם לאלי. נטע נותנת את שלה לספיר.

חברי הוועדה המקצועית מעניקים 15 נקודות לאלי ו-10 נק' לספיר.

הצופים מעניקים 30 נק' לאלי ו-20 נק' לספיר.

אלי עולה לשלב הסופי.

הגיע שלב גלגל ההצלה. ספיר סבן מול ענבל ביבי.

Sapir Saban – Breaking My Own Walls – בסקירת השירים כתבתי: "השיר מתחיל בצלילים נוגים. מדובר בבלדת פופ פשוטה למדי, שלא מחמיאה לקולה מלא הנשמה של סבן. זה נשמע מאד לא אותנטי, כמו משהו שנכתב לאירוויזיון, ולא להתאים לקולה של סבן. זה נשמע כמו גרסה חלשה של "Chandelier" של Sia. גם כאן יש ברייק מזרחי לקראת הסוף, והתפוצצות זולה של ההפקה בסוף. 2/5."
בחצי הגמר כתבתי: "היא עולה לבמה בשמלת סטרפלס בכחול כהה עם שסע. זו בלדה, וניכר שיותר נוח לה בשיר הזה. היא מוקפת בחישוק תאורה, ובהופעה שנראית אירוויזיונית למדי, שלא להזכיר את יוון 2015. היא נראית נפלא, ואני די בטוח שזה השיר שהיא תעלה איתו לשלב הבא. הסיכוי שלה להגיע לאירוויזיון הוא הנמוך מבין כל הארבעה לאור השירים שנתנו לה. הופעה מצוינת ווקאלית. "
בהופעה החיה: ההופעה זהה לזו של חצי הגמר. היא לא מדויקת כמו לפני יומיים, ונדמה כי היא יורדת באוקטבה כדי להתאפס. ואכן בפזמון היא מצליחה לחזור לעצמה. היא לא פוקחת את עיניה. אין ספק כי בחצי הגמר הייתה יותר מדויקת. ההופעה הזו נשמעת כמו סוודר שנפרם. היא מזייפת לא מעט לקראת הסוף.

Inbal Bibi – Marionette – בסקירת השירים כתבתי: "ביבי נשמעת מצוין באנגלית. השיר נשמע כמו משהו מהאלבום של Demi Lovato ב-2015. מדובר בבלדת פופ עד מידטמפו. הפזמון מקבל קצב באס כבד. המסר של השיר מדבר על כל הילדים החריגים ומבקש להעצים אותם. המילים שחוזרות על עצמן בגשר פוגמות בשיר. המלודיה והשירה של הזמרת משדרים משהו כואב וקצת קודר. ההפקה כבדה ובולעת את הקול שלה. ברגע השיר היא פורצת בשירה גדולה. 3/5. "
בחצי הגמר כתבתי: "היא לובשת אאוטפיט שחור חצי שקוף עם עיטורים כסופים לאורכה. שיער אסוף לאחור א-לה Ariana Grande. היא נשענת על סרטים שאוחזים שתי הרקדניות ושני הרקדנים. הם כאילו מזיזים אותה כמו מריונטה. הביצוע מעט צעקני, ואחרי הפזמון הראשון, המשחקים בסרטים מעיפים לה את השיער על הפנים… מנקודה זו, הביצוע עובר יותר חלק, אבל עובר הרבה פחות טוב מבסטודיו לטעמי. היא צולחת את התו הגדול בהצלחה! ווקאליסטית מפחידה, אבל אני לא הייתי רוצה שתעלה עם השיר הזה לגמר הקדם. "
בהופעה החיה: גם במקרה זה, ההופעה זהה לזו שבחצי הגמר. בפזמון היא מאבדת את הווקאל לגמרי. יש כמה רגעים מתים בהופעה, אבל היא יודעת איך להתנהל מול המצלמה. עם זאת, אני לא רואה את השיר נוסע לטורינו.

ועכשיו לתוצאות. אביב מעניק את הניקוד שלו לענבל. נטע נותנת את שלה לענבל. רן מעניק את הניקוד שלו לענבל. מירי מעניקה את הניקוד שלה לענבל. מרגול מעניקה את הניקוד שלה לענבל.

חברי הוועדה המקצועית מעניקים 15 נקודות לספיר ו-10 נק' לענבל.

הצופים מעניקים 34 נק' לענבל ו-16 נק' לספיר.

ספיר סיימה את דרכה בתחרות.
ועכשיו ביצוע השירים הנותרים המועמדים לאירוויזיון.

Michael Ben David – I.M – בסקירת השירים כתבתי: "השיר נפתח בצעקות רמות, משל "Bang Bang" של Jessie J, Ariana Grande & Nicki Minaj הוא הדבר הכי פרשי ב-2022. והוא לא. זה פופ-שלאגר, שמנסה לחקות את הסגנון של עופר ניסים. השיר מריח ממאמץ יתר. ב-C Part נכנס לופ מזרחי, ושירתה של ספיר סבן. יש כאן המון שטיקים על כלום שיר. 2/5. "
בחצי הגמר כתבתי: "אולי השיר הפייבוריט של הקדם הזה, לפחות לפי הרשתות החברתיות. האם אנחנו צופים בשיר הישראלי לאירוויזיון 2022. הוא לובשן עליונית, מכנסיים וחצי מחוך לבן, שמכסה לו את הבטן. יש לו פסים כסופים על הבד. הוידאוארט הוא באדום, לבן ושחור, ומציג ריבועים ומלבנים. הוא רוקד עם שלוש רקדניות ושני רקדנים. אני מצטער, אבל זה לא עובד, זה יילך לאיבוד על הבמה בטורינו. הברייק האתני הוא crowd pleaser. ציפיתי ליותר, ייתכן שהאירוויזיון מתרחק ממנו אחרי ההופעה הזו. תלוי באופן שבו האחרים יופיעו. "
בהופעה החיה: הלבוש זהה לזה שבחצי הגמר. ההופעה יותר מושחזת וניכר שעשו עליה חזרה או שתיים.

Eli Huli – Blinded Dreamers – בסקירת השירים כתבתי: "השיר מתחיל בצלילי אמביינט, שישר עובר לגיטרה קצובה. הקצב מתגבר. בפזמון הקול של הזמר משוכפל וקולות הליווי מתעבים. ההפקה מושחזת ומדויקת למדי. המילים אינטימיות. הקצב המנוני. זה אחד השירים החזקים בליינאפ הישראלי השנה. ה-Millenial Woop סטייל Avicii מוריד לי, אבל בגדול זה נשמע שלם מאד. פופ-דאנס-אמביינטי, שגם מזכיר את Sia בקצוות. 3/5. "
בחצי הגמר כתבתי: "אז בריקוד הזה יש שני רקדנים ושתי רקדניות. הם לבושים בבגדי ניאון ירוק. חולי לובש מן חליפת סמוראי מודרנית בשחור ולבן, ואפילו רוקד עם הרקדנים. ההופעה מתחילה בין מסכים חצי שקופים. בחלק השני, הוא והרקדנים עוברים לקדמת הבמה. הם בעיקר רוקדים סביבו, אבל גם הוא נותן קצת בריקוד, ממש בקטנה. זה שיר חמוד, אבל לא כמו שירו הקודם. הביצוע שלו, כמו זה הקודם, מדויק ווקאלית. "
בהופעה החיה: זה כנראה השיר החזק בליינאפ הערב. הוא נותן הופעה חזקה, יציבה. הוא אדיש במידה, ולמרות שהוא לא היה הבחירה הראשונה שלי, די ברור שזה השיר שצריך לשלוח לאירוויזיון.

להלן דירוגי לשירי הקדם, לאחר ההופעות:

  1. Eli Huli – Blinded Dreamers
  2. Inbal Bibi – Marionette
  3. Sapir Saban – Breaking My Own Walls
  4. Michael Ben David – I.M

במופע הביניים, אביב גפן מבצע את "עץ ירוק מפלסטיק" של מרגול. מרגול מבצעת את "אפס מאמץ" של סטטיק ובנאל ונטע ברזילי. נטע מבצעת את "מקסיקו" של אביב גפן. מרי מסיקה מבצע את "בית משוגעים" של רן דנקר. רן מבצע את "אף אחד" של מירי מסיקה.

הגיע זמן התוצאות. מרגול מעניקה 8 נק' לענבל, 10 לאלי ו-12 למיכאל. מירי נותנת 8 נק' לענבל, 10 למיכאל ו-12 לאלי. אביב מעניק 8 נק' למיכאל, 10 נק' לענבל ו-12 לאלי. נטע נותנת 8 נק' לענבל, 10 למיכאל ו-12 לאלי. רן מעניק 8 נק' לענבל, 10 למיכאל ו-12 לאלי.

חברי הוועדה המקצועית מעניקים 44 נקודות לענבל, 46 נקודות למיכאל ו-60 נק' לאלי.

הצופים מעניקים לענבל 87 נק'. אלי מקבל 96 נק'. מיכאל קיבל 118 נקודות.

בהצלחה למיכאל ולישראל באירוויזיון!
ניתן לצפות שוב בגמר כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.