2021: עדכון – טבלאות ההימורים רגע לפני הגמר (22/05)

כמו תמיד, לאחר שני חצאי הגמר יש תזוזה מעניינת בטבלאות. בימים שלפני הגמר יש תנועה דינמית; שירים עולים ויורדים, סיכויים מתקצרים ומתארכים, שירים שהיו בטופ נעלמים מהטבלה בעוד שירים אחרים עולים מהמקום האחרון למרכז הטבלה ולפעמים אפילו לטופ 10. הגיע הזמן למבט אחרון על המובילים בטבלאות ההימורים. להלן עשרת השירים המובילים לפי ממוצע סיכויי הזכייה של 3 אתרי הימורים מובילים: Ladbrokes-Coral, William Hill ו-Paddy Power:

1.  אוקראינה – יחס דצימלי של 1.333, 1.33, 1.3
שנים שלא היה פייבוריט לזכייה כל כך מובהק כמו זה האוקראיני. "Stefania" של Kalush Orchestra לא נשמע אפילו קרוב לזוכה אירוויזיון, אבל המלחמה עשתה את שלה, ודעת הקהל במערב, שנוטה באופן מובהק ובלתי משתמע לשני פנים לתמוך באוקראינה, הביאו את המדינה להיות הפייבוריטית הגדולה ביותר לזכייה אולי אי פעם ערב התחרות. מעולם לא זכה שיר היפ-הופ בתחרות, ההופעה עצמה לא חזקה כדי להיחשב ווינרית, ועדיין האמפתיה לתושבי אוקראינה עשויה להביא למנצח פוליטי מובהק. האם היה לנו כזה בעבר? אפשר להתווכח על זה. בגדול, זה שיר מצוין. עוד על השיר האוקראיני.

2.  שבדיה – יחס דצימלי של 6, 7, 7
טוב, את זה לא צפיתי. השיר השבדי, אשר כיכב רוב הזמן במקום השלישי בטבלאות ההימורים, עוקף את בריטניה ונוחת היישר במקום השני. מה הסיכוי ש-"Hold Me Closer" יהיה הזוכה השבדי השביעי בתחרות? לדעתי אין סיכוי שזה יקרה, אבל משהו קרה, ו-Cornelia Jakobs מצמצמת פערים ונוחתת ערב גמר אירוויזיון 2022 במקום השני בסיכויי הזכייה בתחרות. נשמע לי בלתי אפשרי, אבל האמת זה שיר נהדר. עוד על השיר השבדי.

3.  בריטניה – יחס דצימלי של 6.5, 7, 8
בריטניה כבר הייתה במקום השני, אבל ממש רגע לפני הגמר, היא יורדת מקום אחד למקום השלישי. למה? לא ברור. Sam Ryder הוא ההימור שלי לזוכה הערב, והכוכב הכי גדול מבין המתמודדים השנה, אין לי איך להסביר את מה שקורה בסוכניות ההימורים. "Space Man" לעניות דעתי הולך להצטרף לרשימת השירים זוכי האירוויזיון. ההופעות שלו, כולן, היו מושלמות. היחידים שיכולים לאתגר אותו הם החברים מאוקראינה. עוד על השיר הבריטי.

4. italy איטליה – יחס דצימלי של 13, 12, 11
אז מחמוד ובלנקו התחילו את העונה כפייבוריטים, אבל בימים האחרונים הולכים ומרחיבים פערים ונוחתים היישר במקום הרביעי בסיכויי הזכייה. "Brividi" הוא שיר קורע לב, באמת. עם זאת, הם קצת זלזלו בחזרות, וההופעה הווקאלית של לא הייתה משביעת רצון. ההעמדה טובה, אבל לא ווינרית. איטליה קלירלי לא רוצה לנצח בשנית, ושני המבצעים מבושמים מעצמם ולא חושבים שניצחון הוא משהו שיקדם אותם, ולכן לא שואפים אליו. הם די בטוחים שיסיימו איפשהו בטופ 5 וזה נראה מספיק להם. עוד על השיר האיטלקי.

5.  ספרד – יחס דצימלי של 11, 11, 9.5.
ספרד מצמצמת פערים ונשארת במקום החמישי. Chanel נותנת הופעה ששורפת את הבמה, והחובבים הספרדים מתחברים להייפ של היממה האחרונה ובטוחים ש-"SloMo" הולך לזכות עבורם בתחרות לראשונה מאז 1969. זו אכן הופעה קוברת, ואני הולך לאכול את הכובע על מה שאמרתי לפני הקדם הספרדי, אבל אני לא חושב שיש כאן סיכוי כלשהו של הספרדים לקחת את התחרות. חלום שלי אירוויזיון במדריד, אבל זה לא יקרה עם השיר הזה. מיקום בטופ 5 יהיה שיקום עבור המדינה שספגה המון מקומות אחרונים בעשור וחצי האחרונים. עוד על השיר הספרדי.

6.  נורבגיה – יחס דצימלי של 67, 51, 51.
נורבגיה חוותה כמה ירידות בשבוע האחרון, אבל איכשהו הצליחחה לטפס במעלה טבלת סיכויי הזכייה היישר למקום השישי. Subwoolfer עם שירם המטופש "Give That Wolf a Banana" לא צפויים להגיע להישג משמעותי הלילה, לדעתי. הצמד נותן הופעה טובה ויציבה, ובהעידר להיטים השנה מצליח להיכנס לעשרת השירים המובילים, אבל זה באמת כלום ושום דבר. הם ייזכרו בתור קוריוז ותו לא. עוד על השיר הנורבגי.

7.  פולין – יחס דצימלי של 23, 26, 26
פולין ירדה קצת בסיכויי הזכייה בשבועות האחרונים, ויורדת גם ביממה האחרונה, אך שומרת על המקום השביעי בסיכויי הזכייה. Ochman נתן לדעתי הופעה חלשה לשירו "River", אבל המיקום המאוחר בסדר ההופעות עשוי וצפוי לעבוד לטובתו. אולי זה יהיה מקרה בולגריה 2021, שהשופטים חיבבו, והקהל לא ממש התחבר. אחרי הצפייה בהופעה שלו בחצי הגמר קשה לי לראות אותו כמתמודד רציני לניצחון. מקום 10-12 לדעתי. עוד על השיר הפולני.

8.  יוון – יחס דצימלי של 51, 67, 56
יון עשתה צעד משמעותי השנה, ובחרה שיר שהוא כמעט לא יווני, אלא נורבגי. התוצאה השתלמה לדעתי במה שכנראה היה טופ 2 בחצי הגמר. לאורך כל העונה אמרתי שהשיר הזה יפתיע את המהמרים, ושהוא עשוי להצליח יותר ממה שצופים לו, ואני דובק בכך. "Die Together" היא לבדה קודרת, דרמטית, ופשוט כל כך נכונה מבחינה מלודית. Amanda Georgiadi Tenfjord נותנת הופעה מדויקת ווקאלית, ויכולה וצריכה להפוך לכוכבת מקומית. שיבוצה כמופיעה ה-17 בסדר השירים הוא שיבוץ מפנק ביותר. עוד על השיר היווני.

9.  סרביה – יחס דצימלי של 67, 67, 51
מה יש להגיד על Konstrakta, שעוד לא נאמר? אמנית בחסד, שוברת את השטנץ הפופי, נגישה, מגניבה, מחאתית. השיר הסרבי הוא הסוס השחור של העונה כולה. השיר התחיל נמוך בטבלאות ההימורים, אבל הלך וצבר תאוצה ומומנטום. אני לא סבור שיש מישהו שחושב ש-"In corpore sano" יוכל לזכות באירוויזיון, אבל סיום בטופ 10 יהיה זכייה גדולה עבור סרביה, שמזמן לא חוותה הצלחה בתחרות. השיר מצמצם יחסים, עולה מקום אחד למקום התשיעי בסיכויי הזכייה ונמצא בשיר סיכויי הזכייה מתחיחת העונה. עוד על השיר הסרבי.

10. הולנד– יחס דצימלי של 67, 81, 76
השיר ההולנדי מאבד גובה משום מה ונוחת במקום העשירי. S10 מוקמה 11 בסדר ההשמעה, שנחשב טוב יחסית לחצי הראשון של הערב. "De diepte" היא בלדה יפהפייה, עדינה ושברירית. המקום העשירי נשמע לי פחות או יותר נכון עבורו, בהתחשב בטעם הקהל, אבל כולי תקווה שהוא יסיים בטופ 5 של השופטים. עוד על השיר ההולנדי.

מתחזקות בסיכויי הזכייה
אוקראינה, שבדיה, בריטניה, ספרד, סרביה, מולדובה וצרפת.

נחלשות בסיכויי הזכייה
נורבגיה, פולין, יוון, הולנד, פינלנד, אוסטרליה, ארמניה, פורטוגל, ליטא, בלגיה, שווייץ, איסלנד, אזרבייג'ן ורומניה.

להלן סיכום ממוצע היחס הדצימלי בשלושת האתרים הנ"ל נכון לעכשיו:

 1. אוקראינה – 1.32
 2. sweden שבדיה – 6.67
 3. united_kingdom בריטניה – 7.17
 4. italy איטליה – 12
 5. spain ספרד – 15.67
 6. norway נורבגיה – 56.33
 7. פולין – 56.33
 8. greece יוון – 58
 9. serbia סרביה – 61.67
 10. netherlands הולנד -74.67
 11. מולדובה – 121
 12. צ'כיה – 176
 13. פינלנד – 176
 14. אוסטרליה – 201
 15. אסטוניה – 234.33
 16. france צרפת – 234.33
 17. ארמניה – 234.33
 18. פורטוגל – 251
 19. ליטא – 284.33
 20. בלגיה – 317.67
 21. germany גרמניה – 317.67
 22. switzerland שווייץ – 342.67
 23. iceland איסלנד – 351
 24. azerbaijan אזרבייג'ן – 351
 25. רומניה – 367.67

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.