2023: ליטא – סיקור Pabandom iš Naujo! – טרום גמר 1

ברוכים הבאים לקדם הליטאי, Pabandom iš naujo!, שניתן לתרגם ל-"בוא ננסה שוב!". הפורמט עצמו כולל שלושה טרומי גמר, שני חצאי גמר וגמר. בשנה שעברה סיימה המדינה במקום ה-14 בגמר, עם שיר בליטאית מלאה, "Sentimentai" של Monika Liubinaitė.

30 שירים יצעדו בסך. שתי התכניות הראשונות יהיו טרומי גמר. בכל אחת מהן יתמודדו 15 שירים. על פי הצבעת השופטים והקהל, 10 שירים יעפילו לשלב הבא. תכניות 3 ו-4 יהיו חצאי הגמר ותכנית 5 היא הגמר, אשר בו ייקבע הזוכה, שוב לפי החלטת השופטים והקהל. במקרה של שוויון, הצבעת השופטים היא זו שתכריע את הכף.

ניתן לצפות כאן או כאן. את הערב פותחים המנחים, Giedrius Masalskis ו-Nombeko Augustė. המנחה מאחורי הקלעים הוא Richardas Jonaitis. חמשת השופטים הם מבקר המוזיקה Ramūnas Zilnys, הזמרת Ieva Narkutė, המוזיקאי Jievaras Jasinskis, המפיק והמלחין Leonas Somovas והסולנית לשעבר של Pieno lazeriai, הלא היא Giedrė Kilčiauskienė.

התחרות מתחילה…

Aistė Pilvelytė – We're Not Running – היא התמודדה בקדם מספר לא נורמלי של פעמים. היא חוזרת בפעם ה-13? 14? לא ברור, אבל די ברור שהיא לא תגיע לאירוויזיון בשלב הזה. היא מתחילה את השיר בגבה לקהל. היא לובשת שמלה א-סימטרית עשוית סמרטוטים. מדובר בבלדת פופ, תזמורתית, מורכבת, אבל לא כזו מדהימה. בוידאוארט תמונות של מלחמה, בעוד המבצעת מזייפת את נשמתה. שמש עולה בוידאוארט על רקע סגול. זו בלדת שלום לא רעה, אבל גם לא מהודקת דיה. 3/5.

Joseph June – Vacuum – הוא לובש שחורים ומשקפי אישה ורודים. עמו שני רקדנים בשחור המפזזים קדימה ואחור. זה פופ-טכנו אדיש ומתכתי. העיבוד לא דורש ממנו יכולות ווקאליות מדהימות, וזה די ניכר שאין לו. בבית השני, הוא פורץ בקטע ראפ. זה חמוד, אבל חסר סיכוי. לקראת סוף השיר, קטע אלקטרו נחמד. הפזמון רפטטיבי, אבל יש לו קטע. לא מאמין שזה יעפיל לשלב הבא. 3/5.

Il Senso – Sparnai – כנראה שפופרה זה דבר השנה. אחרי אלגרו במלטה, מגיעה הרביעייה הזו. שני גברים ושני נשים בשירת אופרה מתקתקה. מלודיית פופ סתמית בקולות גבוהים ומדויקים. לפי כל התחזיות, זה אמור לעלות לחצי הגמר די בקלות. קולות מלאכיים ומלודיה גנרית, זה כל מה שהצופים צריכים. זה רומנטי ושמאלצי כמו שהייתם מצפים. שום דבר מיוחד מבחינה מוזיקלית. 2/5.

W.I – Can You Not – אינטרו דרמטי של סקסופון. הסולנית לובשת מעיל עור שחור ארוך ופותחת בבית דרמטי. בהמשך, נכנסת הפקת אלקטרו-דאנס. הפזמון מאכזב, רוצה להיות המנוני, נתלה בכוחות אחרונים על הסקסופון. מלודיה רזה על הרבה הפקה וסטייל. הסולנית ושתי זמרות הליווי נותנות בתנועות ידיים, אבל זה לא מספיק לתרום לשיר. פופ-RnB חלש למדי. 2/5.

Multiks – London – השיר מתחיל בצלילי Pאנק. הזמר לובש חלק עליון בדוגמת דגל בריטניה ומכנסיים כסופות. אני לא מבין מה הוא שר. זה ניסיון לחקות את הבריט-פופ והPאנק-פופ של שנות השמונים. זה נחמד, אבל אם הייתי מבין את האנגלית שלו, זה בטח היה לי נחמד יותר. בוידאוארט סמלים בריטים שונים. אני מניח שהשיר נכתב כדי להחניף למדינה המארחת. לא רע, אבל חייב לעבוד מקצה שיפורים. 3/5.

Luknė – Paradise – נמסר שזה אחד השירים החזקים של הערב. זה מתחיל כבלדת פופ, וממשיך כמידטמפו קריבי אקוסטי. אני לא מצליח להבין למה זה קיבל כל כך הרבה שבחים. שיר חביב, אבל לא יותר מזה. היא לובשת שמלה בצבע לבנדר. הבתים נחמדים, אבל הפזמון נשמע כמו קרנבל מתחנף. משהו בשיר מאד לא אחיד. עם זאת, השיר מקבל תוספת נקודות על מקוריות. היא מבצעת את השיר כהלכה, ונמצאת לבדה על הבמה. 3/5.

Gabrielius Vagelis – Šauksmas – שיר ראשון בליטאית. הוא לבוש חליפה שחורה שיקית ושיערו אסוף לאחור. הפזמון חזק, ניינטיזי, אירוויזיוני, קודר. עמו על הבמה להקה. זה דרמטי, מהודק מלודית. בוידאוארט מאחורה צורות מרובעות שחורות ולבנות. זה השיר הכי טוב עד כה, בנוי נכון, מתפתח, אמוציונלי. משאיר אחריו שובל של רגשות. 4/5.

Alen Chicco – Do You – הוא סיים בקדם 2019 במקום החמישי, וב-2020 נכשל מלהעפיל לגמר. פאוור-בלאד, שלא מותאמת לקולו. הוא לובש אאוטפיט ורוד. ספק שמלה, ספק כותונת לילה. הוא פושט אותה ונותר באאוטפיט טורקיז חושף פטמות. המנון ניננטיזי חסר מבנה ברור. בפזמון האחרון הוא אף שואג בניסיון להפוך את השיר ללהיט אצטדיונים. 3/5.

Rūta Mur – So Low – שם הבמה של Rūta Murinaitė. כתבה את השיר בעצמה. שיר פופ בהפקה אייטיזית. זמר יוצא מתא טלפון. רגע, זה לא זמר. זו רותה. יש לה קול מאד עמוק. היא לבושה בחליפת בוקרים לבנה מודרנית. נערות בגלגיליות פוצחות בריקוד בבית השני. יופי של להיט מסונתז, קודר, אפלולי, ועם זאת מלא חיות. 3/5.

Justin 3 feat. Dj AugustYno – Not Giving Up – צלילי פופ-Fאנק פותחים. זה נשמע כמו ניסיון לתפור בריט-פופ, אבל בלי הרבה מלודיה וכישרון. הסקסופון שחוזר לאורך השיר לא מספיק. הסולן קרינג'י, וכך גם השיר. שיר לאונג' אייטיזי מקריפ. 2/5.

Baiba – When the Lights Go Out – התמודדה בקדם 2016 עם "Mayday", אך לא העפילה מטרום הגמר שלה. היא לובשת שמלה עם עליונית תחרה בסגול בהיר. עמה על הבמה ארבעה זמרי ליווי, שנכנסים ומעשירים את ההופעה ווקאלית בשלב מוקדם של ההופעה. זו בלדה עד מידטמפו למלמי"ת מאד. שיר בטוח מאד, חלבי מאד. 2/5.

Justa Rubežiūtė – When I'll Find – שיר פופ-קאנטרי קצבי ומרומם נפש. לא בטוח שזו הזמרת הנכונה לשיר, הקול שלה חלש והמבטא לא מבטיח. היא עולה באאוטפיט חום-סגול כעור למדי. בפזמון מצטרפים אליה שני זמרי ליווי בלבוש תואם ובחוסר כריזמה תואמת. זה נראה כמו הופעת בית ספר תיכון. שום דבר שם לא עובד כמו שצריך. 2/5.

Noy – Destiny's Child – השיר הוא שם של להקת בנות משנות התשעים, אבל הוא נשמע שונה לחלוטין. שיר אלקטרו-פופ, עם דרופ בסיסי, ועם זאת מרים. הזמר לובש חליפה סגולה, ועמו שתי רקדניות בחליפות ורוד-פוקסיה. הפזמון להיטי ומדבק. הוא רוקד כאילו אין מחר. להיט אלקטרו-פופ. 3/5.

Paulina Paukštaitytė – Let Me Think About Me – השיר מתחיל בכינורות. הזמרת עולה בחליפת מכנסיים סגולה צמודה מאד. הפזמון הוא להיט מועדונים עצבני. אחד השירים היותר מלודיים הערב, בביצוע מצוין ובהפרה לוהטת. היא מאד מרשימה מבחינה ווקאלית. 3/5.

Justė Kraujelytė – Need More Fun – בשנה שעברה הגיעה לגמר וסיימה במקום השישי. את ההופעה פותחים שלושה גברים בחצאיות ומטפחות. איפה הזמרת? היא לא נמצאת. זה הגימיק כנראה. ההופעה היא רק של הרקדנים בחצאיות… אוקיי. זה שיר דיסקו קיצבי הזמרת מופיעה אחרי דקה ומשהו, בלבוש זהה לזה של הרקדנים. מאד אמנותי ומשונה. היא חובשת משקפי שמש גדולים. אירופופ דקדנטי. 3/5.

הגיע זמן תוצאות. תחילה הצבעת השופטים:

והצבעת הקהל:

קולות הקהל והשופטים מתורגמים ל-1-8, 10 ו-12 ובסיכומם מתקבלות התוצאות הבאות, כאשר העולים לשלב הבא מודגשים:

 1. Rūta Mur – 24
 2. Gabrielius Vagelis – 16
 3. Alen Chicco – 15
 4. Justė Kraujelytė – 13
 5. Paulina Paukštaitytė – 12
 6. Noy – 12
 7. Il Senso – 8
 8. Joseph June – 6
 9. Baiba – 5
 10. Luknė – 3
 11. Aistė Pilvelytė – 2
 12. Justa Rubežiūtė – 2
 13. Multiks – 1
 14. Justin 3 feat. Dj AugustYno – 0
 15. W.I – 0

דירוגי האישי לשירים הוא כדלקמן:

 1. Gabrielius Vagelis – Šauksmas
 2. Paulina Paukštaitytė – Let Me Think About Me
 3. Noy – Destiny's Child
 4. Joseph June – Vacuum
 5. Rūta Mur – So Low
 6. Justė Kraujelytė – Need More Fun
 7. Multiks – London
 8. Luknė – Paradise
 9. Alen Chicco – Do You
 10. Aistė Pilvelytė – We're Not Running
 11. W.I – Can You Not
 12. Justa Rubežiūtė – When I'll Find
 13. Baiba – When the Lights Go Out
 14. Il Senso – Sparnai
 15. Justin 3 feat. Dj AugustYno – Not Giving Up

בשבוע הבא, טרום הגמר השני.
ניתן לצפות שוב בחצי הגמר כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.